Te produkty mogą powodować problemy z sercem. Specjaliści radzą, aby wyeliminować je z diety

Anna Respondek 13.10.2017
Produkty spożywcze
Fotografia: Pixabay

Które z nich są najgorsze?

Istnieje wiele produktów, z których powinno się zrezygnować, ponieważ w dłuższej perspektywie szkodzą naszemu zdrowiu. Niektóre z nich powodują otyłość, inne podnoszą poziom cukru we krwi, jeszcze inne wpływają niekorzystnie na nasze samopoczucie.

Produkty o których mowa w tym artykule mogą zaszkodzić jednemu z najważniejszych organów w naszym organizmie, sercu. Specjaliści doradzają, aby całkowicie wyeliminować je z diety.

giphy-downsized

Kostki bulionowe

Znacznie ułatwiają życie w kuchni i gotowanie, jednak są bardzo niezdrowe. Zawierają duże ilości glutaminianu sodu, który pobudza apetyt i powoduje wzmożone wydzielanie się insuliny. Jest to hormon odpowiedzialny za magazynowanie się w organizmie tłuszczu. 

Mrożone jedzenie

Mrożone dania mogą się wydawać dobrą opcją dla osób, które spędzają w domu mało czasu i nie mogą sobie pozwolić na codzienne przygotowywanie posiłków. Niestety znajduje się w nich dużo soli i konserwantów, które źle wpływają na gospodarkę wodną organizmu. 

giphy-tumblr (23)

Śmietana do kawy

Niewiele osób czyta składy produktów, z których korzysta. Kiedy już postanowimy się z nimi zapoznać, można się zdziwić tym, co zawierają. W przypadku śmietany do kawy są to tłuszcze trans, które wzmagają odkładanie się cholesterolu i zaburzają prawidłowe funkcjonowanie mózgu. 

Suszona wołowina

Choć wołowina jest uważana za zdrowe mięso, to jej suszony odpowiednik nie wpływa tak korzystnie na nasze zdrowie. Według ekspertów niektóre gatunki suszonej wołowiny zawierają więcej soli niż chipsy. 

giphy-tumblr (24)

Pakowane kanapki

Gotowe kanapki, aby dłużej zachować świeżość, faszerowane są różnego rodzaju konserwantami. Dodatkowo znajdują się w nich tłuste i sztuczne sosy. Jak podaje amerykańskie czasopismo "Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics", takie kanapki są jednym z największych źródeł soli w diecie. 

Lody

Większość ludzi je uwielbia, choć  powodują podwyższenie cholesterolu. Jedna mała filiżanka przysmaku może dostarczyć organizmowi 130 miligramów tego związku chemicznego. Dużo lepszych zastępstwem są owocowe sorbety. 

Zrezygnujecie z tych "przysmaków"?

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów