Rzuciła pracę w korporacji i zamieszkała na wyspie. Żywi się wyłącznie owocami

Magdalena Barszczak 05.03.2019
Alice Copilet
Fotografia: Instagram.com/fasting_with_alice

35-latka nie pije nawet wody.

Wydawało się, że Alice Copilet miała wszystko - dobrą pracę, oraz przyjaciół, z którymi imprezowała. Jednak nie była szczęśliwa. Jej życie zmieniło się o 180 stopni, kiedy przeszła na dietę. 35-latka została weganką, a potem frutarianką.

Zobacz także: Polka i jej chłopak gwiazdami internetu. Od ponad trzech lat żywią się wyłącznie owocami

Brytyjka przeszła na frutarianizm. Nie pije nawet wody

Alice przez 6 lat była prawniczką. Pracowała w korporacji, a w wolnych chwilach chodziła do klubów i piła alkohol, żeby się odstresować. Takie zabiegi poprawiały nastrój na krótką metę, w rezultacie unieszczęśliwiając Brytyjkę. Rano wstawała z kacem, pełna niepokoju i negatywnych myśli. W końcu powiedziała "dość". Razem z partnerem przeniosła się do Tajlandii. Na rajskiej wyspie Koh Phangan rozpoczęła nowy rozdział swojego życia i została trenerką.

Wyobrażacie sobie jeść wyłącznie owoce? Taka dieta budzi sporo kontrowersji. Trudno uwierzyć, że frutarianizm dostarcza organizmowi wszelkich niezbędnych składników. 35-latka poszła jeszcze o krok dalej. Przestała pić wodę. Twierdzi, że zapotrzebowanie na płyny zaspokaja dzięki sokom owocowym.

Jak wygląda jadłospis Alice? W 95 proc. składa się z owoców. Copilet codziennie przeprowadza tzw. suchy post. Do południa nic nie pije i nie je. Dzięki temu nerki są pobudzane do oczyszczania organizmu, a po pewnym czasie zaczyna on czerpać wodę z wewnętrznych zapasów. Na obiad Brytyjce wystarczy litr soku ze świeżych pomarańczy, kilka kokosów lub dwa litry wody kokosowej. Na kolację je owoc duriana, mango lub papaję.

Co z wodą? 35-latka twierdzi, że jej nie potrzebuje. Stawia na "żywą wodę", która "nie przelatuje przez organizm". Znajduje ją w świeżych owocach i warzywach.

Co sądzicie o diecie Alice?

Zobacz także: 3 kg mniej w tydzień? To możliwe! Dzięki temu napojowi nawet nie zauważysz, kiedy schudniesz! 

Istnieje wiele produktów, które promowane są jako zdrowe, jednak tak naprawdę szkodą

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów