Przez tydzień piła sok z ogórków kiszonych. Efekty, które zauważyła, były zaskakujące

Katarzyna Leszczyńska
Dlaczego warto pić sok z ogórków kiszonych?
Fotografia: Instagram/alexis_cvitko

Sok z ogórków jest bardzo zdrowy.

Mówi się sok z ogórków kiszonych jest idealny na tzw. syndrom dnia poprzedniego, czyli najprościej rzecz ujmując kaca. Wszystko dlatego, że jest bogaty w wiele witamin, przede wszystkim witaminę C, która jest wypłukiwana przez alkohol. Okazuje się jednak, że nie tylko po imprezowej nocy warto pić wodę z ogórków. Blogerka postanowiła przeprowadzić eksperyment i przez tydzień piła codziennie kieliszek zalewy.

Woda z ogórków ma wiele właściwości, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasz organizm. Oprócz witamin A, C i E, zawiera przeciwutleniacze, które chronią przed starzeniem się organizmu. Poprawiają też naszą odporność. Oprócz tego, sok z ogórków zawiera zdrowe kultury bakterii, więc doskonale wpływa na żołądek i jelita. Pomaga kontrolować poziom cukru we krwi i o dziwo – odpowiada za zdrowy oddech. Warto też go pić, kiedy uprawiamy dużą aktywność fizyczną, ponieważ sprawi, że nie będą nas łapały skurcze. Pity regularnie może spowodować nawet spadek wagi.

Efekty po tygodniu picia soku z ogórków

Blogerka zdecydowała się na eksperyment i codziennie przez tydzień wypijała kieliszek soku z ogórków. Na początku najtrudniej było jej się przełamać, z każdym dniem jednak było coraz łatwiej. Piątego dnia stało się dla niej normalną czynnością i przestała traktować to nawet jako eksperyment. Okazuje się, że już po kilku dniach zauważyła, że po treningu nie łapią jej skurcze. A to dopiero początek.

Blogerka zauważyła, że sok z ogórków zastępuje jej gumy do żucia i sprawia, że cały czas ma świeży oddech. Okazało się, że zalewa doskonale sprawdza się jako izotonik. Dziewczyna zdecydowała, że po zakończeniu eksperymentu nadal będzie piła wodę z ogórków, zamiast napojów po treningu. Dzięki temu wzmocni swoje mięśnie. Nie zauważyła natomiast żadnych skutków ubocznych.

Choć nie każdy lubi smak kiszonych ogórków, a sok z nich nie zawsze wchodzi gładko, warto od czasu do czasu się przemęczyć. Efekty mogą być naprawdę zaskakujące i zbawienne dla naszego organizmu. A zauważymy je już po tygodniu regularnego przyjmowania zalewy.

Warto pić wodę z ogórków
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów