Przez miesiąc żywił się tylko ziemniakami. Jego dieta przyniosła zaskakujące rezultaty!

Malwina Wasilewska 09.06.2020
ziemniaki
Fotografia: Shutterstock

Przejście na tę dietę okazało się dla niego sporym wyzwaniem, ale nie żałuje tej decyzji.

Andrew Flinders Taylor pewnego dnia postanowił schudnąć. W tym celu zdecydował się przejść na dietę ziemniaczaną. Przez miesiąc Australijczyk jadł wyłącznie ziemniaki. Efekty jego diety były zaskakujące!

Dieta ziemniaczana - jak wpływa na zdrowie?

Andrew Flinders Taylor ważył 150 kg i przyznawał, że był uzależniony od jedzenia. Zmęczony widokiem swojego wystającego brzucha szukał sposobu na pozbycie się nadprogramowych kilogramów, aż w końcu zdecydował się na dietę ziemniaczaną. Przez miesiąc jadł wyłącznie czerwone ziemniaki sałatkowe. 34-letni mężczyzna pochodzący z Australii opisał swój eksperyment.

Mówi się, że gotowane ziemniaki są tuczące, jednak historia Australijczyk jest dowodem na to, że jedzenie samych ziemniaków może zapewnić nam wręcz odwrotne działanie. Warto dodać, że ziemniaki są źródłem energii, białka, witamin (D, E, K, B1, B3, B6, kwasu foliowego i witaminy C) i składników mineralnych.

Jak twierdzi Andrew, decydując się na tę dietę, zależało mu nie tylko na tym, aby schudnąć, ale też na zmianie nawyków żywieniowych.

Po miesiącu Andrew schudł aż 10 kg! Poza tym czuł się znacznie lepiej niż miesiąc wcześniej i miał o wiele więcej energii. Jednak mężczyzna nie ukrywa, że dieta ziemniaczana była dla niego sporym wyzwaniem, bo musiał pożegnać się z ulubionymi potrawami, bez których wcześniej nie wyobrażał sobie życia.

Bardzo trudno było zrezygnować z tych wszystkich pysznych rzeczy, które uwielbiam jeść - wyznał.

Ta dieta okazała się nie tylko skuteczna, ale też bardzo tania. Za jeden dzień diety Andrew płacił tylko 5 dolarów. Mężczyzna przeszedł też badania kontrolne. Okazało się, że jest w pełni zdrowy. Zdecydowalibyście się na taką dietę?

LtUk9kpTURBXy84NTg0YTVkNDdhMzJkYmQzMTM3YThkODg4NjIyNTNiOC5wbmeSlQLNAcwAwsOVAgDNA8DCw4GhMAE
Fotografia: buzfeed.com

Chcesz się odchudzić? Zobacz, jakie produkty zdecydowanie ci w tym przeszkodzą:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów