Dietetyczka przez 12 dni jadła same banany. Efekty diety zaskoczyły ją samą

Anna Respondek 29.08.2018
Julia Rabath
Fotografia: Youtube/Rawsomehealthy

Kobieta zauważyła same plusy takiej diety. 

Media i internet wciąż zalewane są przez kolejne pomysły na spektakularną dietę, która pomoże w jedną chwilę zrzucić zbędne kilogramy. Oczywiście nie każda z tych diet jest dobra dla ludzkiego organizmu. Duża część powoduje również występowanie efektu jojo. 

Dietetyczka jadła przez 12 dni same banany

Dietetyczka Julia Rabath postanowiła przetestować na samej sobie działanie bananów, które przez specjalistów uważane są za jedne z ważniejszych owoców stosowanych podczas diet. Kobieta w tym celu przez 12 dni spożywała wyłącznie banany. Na Youtube w opublikowanym filmiku podzieliła się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami. 

Okazało się, że eksperyment miał same pozytywne aspekty. Dietetyczna przyznała, że w ciągu tych 12 dni nie tylko udało jej się schudnąć, ale także miała lepsze samopoczucie. Dodatkowo poprawił się również wygląd jej skóry. Skąd aż tak wiele pozytywnych zmian?

Banany zawierają tryptofan, który po rozłożeniu w organizmie zwiększa produkcję serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Banany korzystnie wpływają także na zdrowie osób z nadciśnieniem, ze względu na małą zawartość potasu i sodu. Pomagają również przy problemach z anemią, dodają energii i poprawiają trawienie. 

Zobacz także: Przez pięć codziennie jadła ząbek czosnku. Zobacz, co stało się z jej ciałem

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy, ale nie wiesz jaką dietę wybrać? Zasugeruj się kształtem swojej sylwetki:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów