Ta dieta została okrzyknięta najgorszą na świecie! A wielu z nas ją stosuje

Zuzanna Morska 06.08.2020
Dieta
Fotografia: Shutterstock

Firma U.S. News przygotowała zestawienie, w którym zebrała popularne diety wg ich skuteczności. Okazuje się, że ostatnie miejsce przypadło bardzo popularnej diecie, którą stosuje wielu z nas!

Jesteście na diecie? Jeżeli tak, z pewnością wiecie, jak trudne jest znalezienie planu żywieniowego, który pozwoli zrzucić zbędne kilogramy, ale też przy okazji nie nadwyręży naszego organizmu.

Po pierwsze nie wszystkie diety mogą być stosowane przez wszystkie osoby, po drugie są też takie diety, które sprzyjają pracy nad piękną sylwetką, ale przy okazji pustoszą nasze ciało.

Portal Papilot dotarł do zestawienia diet opracowanego przez znaną markę U.S. News. To właśnie tutaj fachowcy zebrali znane diety i poukładali je wg skuteczności, ale też wzięli pod uwagę ich szkodliwość. Która z diet została okrzyknięta najgorszą? Nie mamy dla was dobrych wiadomości.

Oto najgorsza dieta świata

W rankingu uwzględniono 35 popularnych diet, które cieszą się zainteresowaniem wśród osób chcących schudnąć, ale też żyć zdrowo. Na szczycie listy - jako najlepsza i najzdrowsza - znalazła się dieta śródziemnomorska. Tradycyjna dieta Włochów czy Greków została uznana za najbardziej rozsądną.

W menu osób stosujących tę dietę znajdziemy owoce, warzywa, rośliny strączkowe, nasiona, zboża, ryby, nabiał czy czerwone wino. Ilość spożywanego czerwonego mięsa jest tu zmniejszona do minimum, a kaloryczność nie przekracza 2500 na dobę.

Z kolei na niechlubnym ostatnim miejscu diet znalazła się... dieta Dukana! Tego typu żywienie polega na ograniczeniu spożywania węglowodanów i tłuszczów, przy jednoczesnym zwiększeniu spożycia białka.

W pierwszej fazie stosowania tej diety jemy wyłącznie mięso i nabiał, a dopiero później wprowadzamy do niej nieco warzyw, owoców i roślin strączkowych. Dieta ta może znacząco obciążać nerki i wątrobę. Po zakończeniu jej stosowania z kolei może pojawić się efekt jo-jo.

Ta para szybko stała się hitem internetu. Polka i jej chłopak od kilku lat żywią się wyłącznie owocami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów