Odstawiła alkohol na rok. Pokazała, jak w tym czasie zmieniła się jej twarz

Redakcja 23.06.2017
Jenna Rosenstein
Fotografia: www.instagram.com/p/BAVrefKRnyp/

Więcej pieniędzy na koncie to tylko jedna z wielu korzyści. 

Dziennikarka "Harpers Bazaar" Jenna Rosenstein na swoim przykładzie sprawdziła, jakie zmiany zachodzą w organizmie i życiu osoby, która przestała pić alkohol. Przyznała, że zmiana wagi, wyglądu skóry i więcej pieniędzy na koncie, były tylko początkiem wielkiej rewolucji. 

Ostatni raz dziennikarka posmakowała alkoholu pod koniec 2016. Okazja była godna świętowania, bo właśnie zgodziła się spędzić z ukochanym resztę życia. Jej rodzice chcąc uczcić zaręczyny córki, zamówili szampana. Jak przyznała Rosenstein, z uprzejmości wzięła jeden łyk, a potem przesunęła kieliszek na środek, aby ktoś inny go chwycił i opróżnił. 

Dziennikarka przyznała, że przed tym wydarzeniem zdarzało jej się wypić kieliszek wina wieczorem, po ciężkim dniu. Powód? Banalny - alkohol pomagał jej zasnąć. Jednak dolegliwości zdrowotne następnego dnia sprawiały, że w jej głowie coraz częściej pojawiały się myśli, aby całkowicie zrezygnować z picia alkoholu. 

Gdybyście zapytali mnie rok temu, kiedy ostatnio piłam alkohol, zapewne odpowiedziałabym: "ostatniej nocy" albo "pięć minut temu". Kocham wino, wszystkie rodzaje wina. I nigdy nie rezygnowałam też z okazji, aby napić się Mojito czy Margarity. Ale nigdy nie piłam przesadnie dużo, w tygodniu zdarzało mi się wypić trzy, cztery drinki. Ostatniego lata postanowiłam jednak całkowicie wyeliminować z mojej diety alkohol. Czasem jednak pozwalałam sobie na chwilę rozpusty. Ale teraz, w 2017 roku, postanowiłam był całkowicie trzeźwa - napisała Jenna Rosenstein na łamach Harpersbazaar.com. 

Spektakularna zmiana? 

Jak pomyślała, tak też zrobiła. Powody, dla których zdecydowała się na ten krok, przede wszystkim były dwa. Po pierwsze, chciała zobaczyć, czy jest w stanie całkowicie zrezygnować z picia alkoholu. Po drugie, chciała przekonać się, jakie korzyści zdrowotne przyniesie odstawienie alkoholu. Efekty "odwyku"? Dość zaskakujące. 

Moja skóra jest jaśniejsza i wyraźniejsza. Cienie pod oczami wydają się mniej zauważalne, a przebarwienia na mojej twarzy są mniej czerwone (...). W ciągu dwóch miesięcy udało mi się zaoszczędzić nawet 300 dolarów. Jednak największa zmiana, którą zauważyłam wiążę się ze stanem zdrowia i dobrym samopoczuciem - napisała Jenna Rosenstein. 

Dziennikarka przyznała, że ona i alkohol nigdy specjalnie się nie dogadywali. Gdy piła wino lub drinka, była zmęczona, śpiąca, niespokojna. Czasem doskwierał jej ból głowy, a nawet ból żołądka.

Jedyne korzyści, jakie dostrzegała, to smak wina i uczucie zrelaksowania, które nie trwało jednak długo. Dziś, kiedy w jej życiu nie ma już alkoholu, zauważyła znaczną poprawę nie tylko zdrowia, ale i wyglądu swojego ciała. Dla spadku wagi, lepszej kondycji skóry, ale przede wszystkim dobrego samopoczucia, warto było się "poświęcić". 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów