Najlepsza dieta to samotność. Naukowcy odradzają lunch z przyjaciółmi

Redakcja 14.03.2017
"Śniadanie u Tiffany'ego"
Fotografia: materiały promocyjne

Według badań opracowanych przez Stowarzyszenie Kardiologów Amerykańskich, szanse na przejedzenie się są aż o 60% większe, kiedy jemy w grupie.

Jedzenie w samotności być może nie należy do przyjemnych, jednak może mieć zbawienny wpływ na sylwetkę. Podczas spotkań z przyjaciółmi zjadamy prawie o 32% więcej makaronu i prawie o 44% mniej sałatki.

Łatwo sobie wyobrazić niebezpieczną dla sylwetki sytuację. Obiad w gronie rodziny lub przyjaciół, radosna atmosfera. Ktoś zamawia dwie przystawki, ktoś planuje deser. O trzymaniu się diety nie ma mowy. Szczególnie kiedy wszyscy słodkości popijają kalorycznymi napojami. Nawet osoba z silnym postanowieniem utrzymania diety może się złamać i zjeść o kilkaset kalorii za dużo.

Samotność nie taka zła

Jak podaje serwis TheGuardian.com, jedzenie w towarzystwie innych ludzi powoduje zjadanie większych porcji i konsumpcję większej ilości tłuszczu - aż o 44%. Osoby, z którymi spożywamy posiłek, mają duży wpływ na to, co i ile jemy. Badania przeprowadzone przez Stowarzyszenie Kardiologów Amerykańskich na 150 osobach, które przez rok musiały zapisywać swoje posiłki w aplikacji, wykazały, że najmniej kalorii spożywały jedząc w samotności. 

Jeśli planujesz zjeść na mieście, najpierw sprawdź na stronie restauracji menu i zaplanuj posiłek. Nie sugeruj się tym, co zamawiają inni. Słuchaj swojego ciała i dostarczaj mu tego, czego potrzebuje. Ignoruj zamówienia swoich towarzyszy, szczególnie jeśli wybierają tłuste dania - wyjaśnia doktor Luisa Dillner, specjalistka TheGuardian.com.

Naukowcy odkryli, że kobiety jedzą więcej w towarzystwie mężczyzn. Sporym zagrożeniem dla diety jest praca. Często zdarza się tak, że odchudzający się porzucają swoją dietę na przykład z okazji urodzin współpracownika, który przyniósł ciasto. W tym przypadku o diecie zapomina aż 40% osób. Najmniej badanych złamało zasady swojej diety jedząc w samochodzie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów