Przez 3 tygodnie piła wyłącznie sok i wodę. Oto, co stało się z jej organizmem!

Woda
Fotografia: Shutterstock

Dla własnego dobra nie bierzcie z niej przykładu.

Jedna z mieszkanek Izraela postanowiła przeprowadzić na sobie eksperyment. Przeszła na morderczą dietę, by sprawdzić, co stanie się z jej ciałem. Przez 3 tygodnie piła wyłącznie wodę i sok. Nie spodziewała się, że poniesie aż tak poważne konsekwencje...

Kobieta piła tylko wodę i sok przez 3 tygodnie

Pewna 40-letnia Izraelka zdecydowała się na bardzo niebezpieczną dietę, zgodnie z którą mogła pić tylko wodę oraz sok. Po upływie 3 tygodni jej waga spadła poniżej 40 kilogramów, ale to nie jedyny rezultat jej głodówki.

Z powodu diety doszło do nieodwracalnych zmian w jej mózgu, przez co kobieta musiała być natychmiast przewieziona do szpitala. Tam okazało się, że przeszła hiponatremię. Hiponatremia to choroba wywołana niedoborem sodu we krwi, czego przyczyną może być przyjmowanie nadmiernej ilości wody, która doprowadziła do pęcznienia komórek mózgowych i dalej do obrzęku mózgu.

Pamiętaj, aby nie przesadzać z ilością pitej wody, gdyż jej nadmiar (tak samo jak niedobór) może być groźny dla naszego organizmu. Obrzęk mózgu może spowodować śpiączkę, a nawet śmierć.

 Do czego wykorzystuje się rośliny lecznicze w medycynie naturalnej? Koniecznie sprawdź.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów