Kawa pomoże ci schudnąć! Wystarczy jeden dodatek

Hanna Skowron 05.07.2018
Kawa z masłem
Fotografia: shutterstock.com

To mało oczywiste połączenie, a jednak eksperci i smakosze zapewniają, że warto go spróbować. 

Nie tylko mleko i cukier. I nawet nie korzenne przyprawy, a masło – to świetny dodatek do kawy. Choć smak takiego połączenia ciężko wyobrazić sobie bez wcześniejszej degustacji, zwolennicy kawy z masłem zapewniają, że nie jest on trudny do zaakceptowania. Wielu jednak na samą myśl o łyżce masła dodanej do małej czarnej reaguje skrzywieniem. To błąd. Eksperci zachęcają, by odważyć się i spróbować tej intrygującej mieszanki.

Zobacz także: Kawa z brokułami to najnowszy trend wśród kawoszy 

Kawa z masłem została doceniona zwłaszcza w Ameryce. Nie tylko za nieoczywisty smak. Taki napój ma przede wszystkim pozytywny wpływ na naszą sylwetkę i na pracę mózgu, zwiększając sprawność intelektualną.  Ale żeby tak się stało, koniecznie wybierz niesolone masło klarowane. W połączeniu z kofeiną zapewni organizmowi długotrwałe uczucie sytości, pobudzi procesy przemiany materii i redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie. Pamiętaj jednak, że jeśli liczysz na odchudzające właściwości napoju, masło wystarczy. Cukier i śmietankę powinnaś odstawić na bok.

Ale redukcja tkanki tłuszczowej to nie jedyny plus. Kawa z dodatkiem odpowiedniego masła doda ci energii i zapobiegnie uczuciu senności. Z kolei zawartym w maśle witaminom: A, D, E i K przypisuje się działanie przeciwnowotworowe i przeciwwirusowe. Sprawa wygląda więc na oczywistą - warto dać kawie z masłem szansę!

Zobacz także: Bloger opisał skutki wyeliminowania z życia kawy i alkoholu 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów