Jak szybko po obudzeniu należy zjeść śniadanie? Dietetyk wyjaśnia, czym grozi popełniany przez większość błąd

Anna Respondek 19.02.2018
Kiedy jeść śniadanie?
Fotografia: Fotolia

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dietetyk podaje dokładny czas, w jakim powinno zostać zjedzone. 

Nie zawsze rano mamy czas na to, aby spokojnie usiąść z kubkiem gorącej kawy i zrelaksować się przed pracą jedząc śniadanie. Spora część ludzi woli tę chwilę poświęcić na spanie i z łóżka wstać choćby pięć minut później. Pierwszy posiłek bardzo często jemy dopiero w pracy lub w szkole. Jak wpływa to na nasze zdrowie? 

Zobacz także: Te cztery śniadania pozwolą ci szybko schudnąć

Jak wiadomo śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy siły, a nasz żołądek budzi się do życia. Dlaczego to takie ważne, aby zjeść je wkrótce po wstaniu, w szczególności wtedy, kiedy chcemy zrzucić zbędne kilogramy i jesteśmy na diecie? Portal Ugotuj.to postanowił zapytać o tę kwestię dietetyczkę. 

giphy (20)

Do kiedy zjeść śniadanie?

Wygląda na to, że pierwszy posiłek nie tylko odpowiada za pobudzenie żołądka do pracy, ale także za utrzymanie odpowiedniego poziomu glukozy w organizmie. 

Ten pierwszy posiłek powinniśmy zjeść w przeciągu godziny od obudzenia się. Pozwoli to utrzymać poziom glukozy we krwi na odpowiednim, stabilnym poziomie. Jeśli tego nie zrobimy, nadmiernie się obniży, a w takiej sytuacji możemy być tak głodni, że łatwo o niewłaściwe wybory żywieniowe - zaznacza Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk kliniczny. 

Niski poziom glukozy w organizmie sprawia, że znacznie trudniej jest się nam skupić. Dlatego właśnie na śniadanie najlepiej jest wybrać produkty o niskim indeksie glikemicznym. Co najlepiej zjeść na śniadanie

Najlepsze na śniadania są kanapki z białym serem, pastami i warzywami albo na słodko owsianka, jaglanka z owocami i orzechami. Na długo nasycą nas również jajka, ale koniecznie z pieczywem razowym i warzywami - poleca dietetyk.

A Wy, macie rano czas na śniadanie? ;)

Zobacz także: Jakie błędy najczęściej popełniamy podczas odchudzania

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów