Od tej jednej rzeczy zależy, czy uda ci się skutecznie schudnąć. Zaskakujące odkrycie naukowców!

Kobieta w dresie z kucykiem mierzy się centymetrem w talii podczas odchudzania
Fotografia: Shutterstock

Zastanawiasz się, jak szybko i skutecznie schudnąć? Okazuje się, że wszystko zależy od jednej rzeczy!

Odchudzanie to zazwyczaj proces długofalowy, który wymaga od nas sporej dozy wyrzeczeń i systematyczności. Zwłaszcza, jeżeli chcemy zrobić formę nie na lato, a na lata, co jednak jest efektem o wiele bardziej pożądanym. Okazuje się, że istnieje jedna rzecz, która może wskazać nam, czy dieta będzie bardziej efektywna i będziemy w stanie skutecznie schudnąć tyle, ile chcemy. I możemy to zobaczyć już na samym początku! A przynajmniej tak twierdzą naukowcy.

Zobacz także: 10 patentów na skuteczne odchudzanie! 

Jak szybko i skutecznie schudnąć? Wszystko zależy od tej rzeczy!

Mówi się, że szybkie odchudzanie może przynieść wyłącznie efekt jojo. Innego zdania są australijscy uczeni.

Jak podaje Onet, powołując się na PAP, uczeni z Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation przeprowadzili badanie wśród 22 tysięcy osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Ich eksperyment trwał 12 tygodni. Po upływie tego czasu doszli do zaskakujących wniosków.

Okazuje się, że ci badani, którzy w ciągu pierwszych trzech tygodniu schudli najwięcej, osiągnęli ponad trzy razy lepsze efekty, gdy doszło do finalnych podsumowań. Okazuje się zatem, że warto na początku diety zrzucić najwięcej kilogramów, żeby potem cieszyć się piękną sylwetką. 

Czy grozi nam wówczas efekt jojo? Ten zazwyczaj pojawia się wtedy, gdy stosujemy bardzo radykalną dietę w krótkim czasie, a następnie wracamy do wcześniejszych przyzwyczajeń żywieniowych. Jeżeli nasza dieta stanie się naszym stylem życia, nie powinniśmy mieć problemów z nadmiarem kilogramów. 

Zobacz także: Fit kolacja na 4 różne sposoby. To sprawdzone i bardzo zdrowe przepisy!

Wydawać ci się może, że są zdrowe, ale te produkty zdecydowanie utrudniają odchudzanie. Lepiej z nich zrezygnuj. 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów