Dietetyczna cola wcale nie zapewni ci szczupłej sylwetki. Poznaj niewygodną prawdę

Martyna Wojciechowska 02.03.2018
Cola light może tuczyć
Fotografia: Fotolia

Sprawdź, zanim znów sięgniesz po swój ulubiony napój.

Myślałaś, że picie Coli Light i Coli Zero zapewni ci szczupłą sylwetkę? Okazuje się, że to bzdura. Wprawdzie dietetyczny napój nie zawiera kalorii, ale to nie znaczy, że możesz go pić bez końca. Gazowane produkty do picia w wersji light zamiast cukru zawierają sztuczne substancje słodzące, które są niezdrowe i sprawiają, że stajesz się głodna.

Zobacz także: Jeden z najpopularniejszych napojów zniknie z rynku? Producent przekonuje, że ma lepszą alternatywę

Dietetycy zgodnie twierdzą, że regularne może sprawić, że przybierzesz na wadze.

Pepsi Light co prawda nie zawiera cukru, ale posiada syntetyczne słodziki, które w dużej ilości mogą szkodzić organizmowi. Poza tym jest to napój gazowany, więc rozpycha żołądek, czyli będzie się Panu chciało więcej/częściej jeść. A co za tym idzie można wtedy przytyć - twierdzi dietetyczka Marta Ścibisz w rozmowie z portalem „ABC Zdrowie".

Jeśli do tej pory sądziłaś, że napoje light są zdrowe, najwyższy czas wyprowadzić cię z błędu.

Czy dietetyczna cola jest zdrowa?

Słodziki acesulfam K, aspartam, sacharyna zawarte m.in. w Coli Light i Coli Zero są od 300 do 600 razy słodsze niż tradycyjny cukier. Gdy regularnie je spożywamy, organizm zaczyna się do nich przyzwyczajać i z czasem domaga się coraz więcej słodkiego smaku. Z tego powodu często zaczynamy sięgać po kaloryczne słodycze.

Poza tym niewiele osób wie, że spożywanie dużej ilości produktów na bazie syntetycznych substancji słodzących może powodować bóle głowy, nadpobudliwość, a nawet choroby układu oddechowego. Dla własnego dobra lepiej z nich zrezygnować.

Zobacz także:  McDonald's sam robi Coca-Colę. To dlatego smakuje inaczej niż w puszce

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów