Dieta Sonoma to pawdziwy hit! Efekty zobaczysz już po 2 tygodniach!

Malwina Wasilewska 24.08.2020
dieta
Fotografia: Shutterstock

Chcesz pozbyć się nadprogramowych kilogramów? Ta dieta może okazać się dla ciebie strzałem w dziesiątkę.

Ostatnio wśród dietetycznych trendów sporą popularnością cieszy się dieta Sonoma, która nie tylko ułatwia schudnięcie, ale też pomaga wprowadzić dobre nawyki żywieniowe, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie i układ odpornościowy. Poznajcie szczegóły.

Dieta Sonoma - na czym polega?

Regularnie jesteśmy zalewani informacjami o kolejnych dietach, które mają zapewnić nam utratę wagi w ekspresowym tempie. Niestety w rzeczywistości większość z nich wcale nie zapewnia oczekiwanych rezultatów. Niektóre z nich nie tylko są bezskuteczne, ale też mogą poważnie szkodzić naszemu zdrowiu. Właśnie dlatego zamiast ślepo wierzyć zapewnieniom pseudo-dietetyków, warto wcześniej skonsultować się ze specjalistą lub krytycznym okiem spojrzeć na promowane w mediach głodówki czy inne "cudowne" diety.

Na szczęście są też diety, które nie powinny budzić naszych podejrzeń. Zaliczamy do nich m.in. dietę Sonoma, która pod względem menu ściśle nawiązuje do stylu śródziemnomorskiego. Oparta jest ona na zrównoważonym spożywaniu produktów pełnoziarnistych, owoców, warzyw, protein, a także roślin strączkowych i orzechów.

Dieta Sonoma podzielona jest na 3 fazy. Pierwsza z nich kosztuje nas najwięcej wyrzeczeń, ale za to trwa najkrócej. Każda z faz skupia się na innych produktach, które są minimalnie przetworzone i bogate są w witaminy, minerały i błonnik. Zaliczmy do nich m.in. mięso z indyka, płatki zbożowe, pomidory, oliwę z oliwek, brokuły, paprykę, ryby.

Dzięki diecie Sonoma masz szansę schudnąć kilka kilogramów w ciągu zaledwie 2 tygodni. Wypróbujesz ją?

Ta para szybko stała się hitem internetu. Polka i jej chłopak od kilku lat żywią się wyłącznie owocami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów