Czy można schudnąć bez rygorystycznej diety? Dzięki tej metodzie przekonasz się, że tak

Anna Respondek 15.02.2018
Jak schudnąć bez diety?
Fotografia: Fotolia

Nie zawsze trzeba sięgać po rygorystyczną dietę, aby zrzucić dodatkowe kilogramy. Wystarczy kierować się jedną ważną zasadą.

Istnieje wiele sposobów na szybkie schudnięcie, które niestety wiążą się z powstawaniem efektu jojo. Człowiek w ekspresowym tempie traci nadprogramowe kilogramy, jednak wraz z odstawieniem rygorystycznej diety szybko wraca do poprzednich rozmiarów. 

Zobacz także: Trenerka zdradziła zaskakujący sposób na piękne i jędrne pośladki 

Wciąż zastanawiamy się nad tym jak szybko schudnąć, jednak nie myślimy o zdrowotnych konsekwencjach i dobru całego organizmu. Okazuje się jednak, że istnieje przyjemny sposób na zgubienie kilogramów, który niekoniecznie musi być związany z odmawianiem sobie małych przyjemności. Zanim jednak się na nie zdecydujecie, sprawdźcie, czy w ogóle powinniście przechodzić na dietę. Możecie to zrobić w prosty sposób, przy pomocy kalkulatora BMI.

Jak twierdzą naukowcy, aby spalić jeden kilogram tłuszczu należy stworzyć deficyt siedmiu tysięcy kalorii. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że to dużo, to jednak wystarczy codziennie pomniejszyć przyjmowane kalorie o 200, aby już po 35 dniach ważyć o kilo mniej. Nie jest to oczywiście ekspresowy efekt, jednak dzięki temu przyzwyczajamy organizm do zdrowszego stylu życia. 

Deficyt 200 kalorii to niewielka zmiana, która dla organizmu nie będzie dużym szokiem i nie odbierze przyjemności z jedzenia. Oczywiście należy odpowiednio zbilansować dietę, aby nie dostarczać jej samych węglowodanów czy białek. Aby ułatwić sobie tworzenie deficytu kalorycznego warto pamiętać o kilku zasadach. 

giphy (17)

Nie rozpraszaj się

Podczas posiłku warto skupić się tylko na nim. Jeśli w trakcie jedzenia zajmujemy się milionem innych spraw, czytamy czy oglądamy telewizję, nasz mózg nie rejestruje przyjmowanego pokarmu. To doprowadza to braku sygnały o zaspokojeniu głodu. 

Jedz dużo warzyw

Warzywa są niskokaloryczne, ale jednocześnie zawierają wiele błonnika i wodzy, dzięki czemu szybciej powodują poczucie nasycenia. Jeśli zależy nam na zmniejszeniu wielkości dania, warto dodać do niego więcej warzyw. 

Zrezygnuj z soli

Nie chodzi oczywiście o zupełne odstawienie soli, która powoduje, że potrawy są znacznie smaczniejsze. Ważne jest jednak jej zdecydowane zniwelowanie. Sól prowadzi  do zatrzymywania się w organizmie wody i może podwyższać masę ciała. 

Pobaw się iluzją

Choć może się to wydawać zaskakujące, czasem warto skorzystać z różnych wizualnych sztuczek, które oszukają nasz mózg. Wystarczy, że zaczniesz jeść potrawy na znacznie mniejszych talerzach. Dzięki temu porcja będzie wydawała się na większą, a organizm szybciej poczuje, że jest już najedzony.  

Zobacz także: Blake Lively po ciąży schudła 28 kilogramów. Pokazała zdjęcie po przemianie

giphy (18)
Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów