Przez miesiąc pił tylko wodę. Efekty eksperymentu zaskoczył jego samego

Anna Respondek 23.03.2018
Mężczyzna pijący wodę
Fotografia: Shutterstock

Mężczyzna postanowił zrezygnować z innych płynów, takich jak kawa, herbata czy słodkie napoje. Jak wpłynęło na niego picie wody? 

W sieci można napotkać wiele historii osób, które poddają się zaskakującym eksperymentom. Jakiś czas temu pisaliśmy o kobiecie, która regularnie piła wodę z ogórków. Jej spostrzeżenia zaskoczyły wielu internatów. 

Zobacz także: Przez tydzień piła sok z buraków. Jakie efekty zauważyła?

A co stanie się z organizmem, jeśli przez miesiąc będzie otrzymywał jedynie wodę? Pewien mężczyzna, Chris Bailey, postanowił zrezygnować z picia jakichkolwiek innych napojów, takich jak kawa, herbata czy napoje gazowane i przez 30 dni między posiłkami spożywał jedynie czystą wodę. Jakie zmiany w funkcjonowaniu organizmu zauważył? Tych 9 skutków zachęci każdego do przeprowadzenia takiego eksperymentu. 

Skutki picia wody przez miesiąc

  1. Ogranicza kalorie - kubek herbaty z cukrem zawiera około 30 kalorii, poranna kawa aż 250 kalorii. W momencie odstawienia tych napojów zdecydowanie ograniczamy kalorie i znacznie lepiej nawadniamy organizm.
  2. Zmniejsza apetyt - rezygnacja z napojów słodkich i przejście na picie wody powoduje zmniejszenie apetytu. Woda sprawia, że odczuwamy mniejszy głód, jednak częściej chce nam się pić.
  3. Wspomaga pracę mózgu - jak wiadomo dobre nawodnienie organizmu wpływa korzystnie na pracę mózgu. Dzięki zapewnieniu odpowiedniego nawodnienia, Chris zauważył, że zmalały jego problemy z koncentracją i czuł się bardziej pobudzony. 
  4. Oszczędności - woda nie jest drogim produktem. Dzięki rezygnacji z innych napojów mężczyzna zauważył spory przypływ pieniędzy.
  5. Pobudza metabolizm - rozpoczęcie dnia od wypicia szklanki wody skutecznie pobudza metabolizm. Naukowcy potwierdzają, że wypicie 500 mililitrów wody dziennie sprawia, że metabolizm działa o 30% szybciej. 
  6. Wygładza cerę - picie czystej wody znacznie poprawia kondycję cery. Skóra, aby zachować jędrność, potrzebuje nawodnienia. Dodatkowo pomaga walczyć z bólami głowy. 
  7. Wspomaga działanie układu pokarmowego - regularne picie wody sprawia, że nasz układ pokarmowy działa sprawniej i szybciej. Osoby, które mają problemy z regularnym wypróżnianiem się, mogą w szczególności na tym skorzystać. 
  8. Wspomaga pracę serca - woda zapewnia lepszy przepływ krwi w organizmie, dlatego właśnie nawodnienie go jest tak istotne. Dzięki temu, że krew jest mniej gęsta, serce lepiej pracuje. Picie pięciu szklanek wody dziennie zmniejsza ryzyko zawału serca o 41%. 
  9. Pomaga w treningu - picie wody sprawia, że dużo łatwiej wykonuje się nam skomplikowane ćwiczenia, a organizm nie męczy się tak szybko.

Bylibyście w stanie zrezygnować z picia kawy i herbaty? ;)

Zobacz także: Czy warto pić sok z cytryny? Dziennikarka postanowiła to sprawdzić 

Autor: Anna Respondek 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów