Co dzieje sie z twoim ciałem, kiedy przestajesz jeść chleb? Sprawdź, zanim przejdziesz na dietę!

Malwina Wasilewska 09.09.2020
dieta
Fotografia: Shutterstock

Zastanawiasz się, czy warto zrezygnować z jedzenia pieczywa? Ten tekst otworzy ci oczy na niektóre kwestie związane z dietą i zdrowiem.

Chleb to produkt, be którego większość z nas nie wyobraża sobie śniadania lub kolacji. Jednak z tego względu, że tuczy, wiele osób na diecie całkowicie z niego rezygnuje. Sprawdź, jaki ma to wpływ na nasz organizm.

Brak chleba w codziennej diecie może wywołać spore zmiany w naszym organizmie. Podpowiadamy, co dzieje się z naszym zdrowiem, kiedy rezygnujemy z pieczywa.

1. Huśtawki nastroju

Nagła rezygnacja z chleba w codziennej diecie może spowodować nagły spadek produkcji serotoniny, nazywanej hormonem szczęścia. Prowadzi to do huśtawek nastroju i braku wewnętrznej harmonii.

2. Chudniesz

Nie ma wątpliwości, że pieczywo tuczy. Właśnie dlatego, kiedy chcemy schudnąć, dietetycy radzą nam, aby z niego zrezygnować. Efekty w postaci spadku wagi są widoczne dosyć szybko. Dzieje się tak, ponieważ organizm pozbywa się zalegającej w nim wody. Jednak tkanka tłuszczowa nie zostaje spalona przez co szybko możemy wrócić do poprzedniej wagi.

3. "Węglowodanowa grypa"

Słyszałaś wcześniej o zjawisku "węglowodanowej grypy"? Polega ono na tym, że po odstawieniu węglowodanów organizm zaczyna się buntować. Konsekwencją tego jest pojawienie się objawów podobnych do grypy. Należą do nich m.in. ból głowy, uczucie zmęczenia, zawroty głowy, nudności, a nawet biegunka.

4. Niedobór witaminy C

Czy wiesz, że chleb ułatwia przyswajanie witaminy C przez organizm? Właśnie dlatego brak pieczywa w diecie może poskutkować znacznym jej niedoborem. A jak wiadomo, witamina C jest niezbędnym składnikiem do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

5. Brak energii

W przypadku niedoboru węglowodanów organizm zaczyna pobierać gromadzone wcześniej zapasy glikogenu. A kiedy już się one skończą, zaczynamy odczuwać przemęczenie. Rezygnacja z pieczywa może wywołać też brak energii, pogorszenie nastroju i bóle głowy.

Ten projekt robi furorę na całym świecie. Na zdjęciach pozują gwiazdy ze swoimi młodszymi wcieleniami!                

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów