Blogerka przez tydzień piła sok z buraków. Efekty eksperymentu zaskoczyły ją samą

Katarzyna Leszczyńska 15.12.2017
Przez tydzień piła sok z buraków
Fotografia: Instagram/waldonwitch

A wydawały się takie zdrowe.

Buraki to warzywa, które są naprawdę wartościowe dla naszego zdrowia. Przede wszystkim są naturalnym źródłem żelaza, dlatego też zaleca się je osobom, które są narażone na anemię. Mają też zbawienne działanie podczas chorób, które obniżają poziom hemoglobiny, jak np.: nowotwory. Buraki wówczas zwiększają przyswajanie tlenu przez komórki, jednocześnie wspomagając układ krwionośny.

Buraki zmniejszają również ciśnienie krwi, dlatego idealnie się sprawdzą jako dodatek do obiadu dla osób cierpiących na nadciśnienie. Regulują też poziom cholesterolu w organizmie. Jedną z najważniejszych jego właściwości jest to, że działają przeciw nowotworowo, ponieważ zawierają antyutleniacze chroniące przed działaniem wolnych rodników, wpływających na rozwój raka.

Efekty po tygodniu picia soku z buraków

Blogerka zdecydowała się na zrobienie buraczanego eksperymentu. Postanowiła przez tydzień każdego dnia wypijać kieliszek soku wyciśniętego z tego warzywa. Dziewczyna nie przepada za jego smakiem, dlatego trudno było jej się przekonać do wypicia płynu, który jej zdaniem wyglądał jak krew i nie pachniał zachęcająco. W końcu jednak się przemogła. Kryzys nastąpił podczas trzeciego dnia. Wówczas musiała zmieszać sok z buraka z napojem żurawinowym.

Najgorsze w eksperymencie było to, że pomimo wielkiego poświęcenia blogerki co do picia soku, nie zauważała żadnych efektów, w przeciwieństwie do jej niedawnego testu z sokiem z ogórków. Jedyne co pozostało jej po eksperymencie to nieprzyjemne wrażenia smakowe. Dziewczyna tylko utwierdziła się w przekonaniu, że nie lubi buraków i zwątpiła w ich cudowne działanie. Należy tu jednak podkreślić, że stosowanie tego specyfiku może mieć wpływ po dłuższym okresie. Jego efekty poza tym nie muszą być widoczne gołym okiem. Być może potrzebne by były specjalistyczne badania, które określiłyby, jakie zmiany zaszły w organizmie blogerki.

Nie warto zatem rezygnować z buraków, zwłaszcza, że są one również doskonałym antidotum na wzrost odporności. Nie powinno się jednak ich nadużywać, ponieważ mocno podwyższają poziom cukru we krwi i są nieco bardziej kaloryczne od pozostałych warzyw. Powinni na nie uważać przede wszystkim diabetycy. Jeżeli jednak lubicie ich smak, ich jedzenie mimo wszystko może przynieść więcej zalet niż wad. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów