Amigdalina, a mit leczenia chorób nowotworowych

Sylwia Bagińska 23.04.2018
Występowanie amigdaliny
Fotografia: shutterstock

Amigdalina nazywana także Witaminą B17 w niektórych krajach stosowana jest jako lek na wszystkie nowotwory. Występuje w wielu produktach pochodzenia roślinnego. Koniecznie sprawdź jakie są wyniki badań klinicznych!

Amigdalina inaczej nazywana Witamina B17, letril lub laetrile. Amigdalina jest organicznym związkiem chemicznym z grupy glikozydów. Jej kontrowersyjność polega na tym, że część osób uważa, że zwalcza ona wszystkie choroby nowotworowe. Inni, że jej nadmiar doprowadza tylko do szkodliwych skutków dla organizmu. Jakie są wyniki badań klinicznych dotyczących działania antynowotworowego amigdaliny? 

Zobacz także: Witamina B5 (kwas pantotenowy) zmniejsza ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego

Amigdalina - działanie w organizmie

Witamina B17  jej kontrowersyjność polega głównie na tym, że część osób twierdzi iż jej działanie jest zbawienne dla organizmu i jest w stanie wyleczyć raka. Drudzy natomiast widzą jej niekorzystny wpływ na zdrowe i życie organizmu. Amigdalina rozkłada się w organizmie jako kwas pruski (do jego składu należą cyjanowodór, glukoza oraz aldehyd benzoesowy). Rozkład tych substancji nie daję pozytywnego efektu. Jednak zwolennicy teorii iż amigdalina jest lekiem na wszystkie choroby nowotworowe twierdzą, że rozkład wcześniej wspomnianych związków następuje w momencie, kiedy dotrą one do wnętrza komórek rakowych, dlatego też organizm na tym nie cierpi. Efektem tego działania jest zlikwidowanie, zmniejszenie guza nowotworowego oraz zabezpieczenie przez możliwością przerzutów. 

Zwolennicy teorii o korzystnym działaniu amigdaliny twierdzą, że powinno się ją spożywać profilaktycznie, np. jedząc jedną pestkę moreli dziennie. 

Na polskich forach internetowych często pojawia się wątek działalności lub szkodliwości witaminy B17 na organizm.

Ja opieram się na Opracowaniach Ernst Krebs'a Dr. medycyny który niestety poprzez swoje badania nad wit b. 17 został usunięty z "szacownego" grona lekarzy, bo miał czelność odkryć iż rak to tak naprawdę nic poważnego. 
-Według jego i nie tylko jego badań, nowotwór ma naturę trofoblastów, Komórki która w naturze występuje w organizmach kobiet podczas zagnieżdżania się płodu w ściance macicy, komórki te dosłownie wgryzają się w ścianę mocując łożysko tak by było one połączone z krwio-obiegiem matki. gdy płód rozwinie swoją trzustkę, jej enzymy niszczą trofoblasty 
To trzustka stanowi nasza główną linię obrony przed nowotworem, gdy ta zawiedzie, mamy druga linię obrony... Każdy może zauważyć że zwierzęta żyjące dziko w przyrodzie nie chorują na raka, dzieje sie tak gdyż żywność którą spożywaja jest bogata w nitrolizydy, min b17, witamina ta zawarta jest w trawach i pestkach owoców. To nic innego jak organicznie nieaktywny cyjanek, który uaktywnia się tylko i wyłącznie w obecności enzymów produkowanych przez komórki rakowe, cyjanek uwalnia się do komórki rakowej gdzie po jej zniszczeniu ponownie jest dezaktywowany a następnie wydalany z organizmu. 

Amigdalina to świństwo. Inna sprawa, że w teorii nowotworów generalnie podaje się trucizny, by wytruć nowotwór. Ale nie każda trucizna leczy nowotwór

Amigdalina, a mit wyleczenia choroby nowotworowej

Ernst Theodore Krebs w latach 20 XX wieku oświadczył światu teorie, iż amigdalina ma predyspozycje do skutecznej walki z chorobami nowotworowymi jednak jej właściwości są zbyt toksyczne i może wywołać ona niepożądane skutki. Jednak pomysł na leczenie raka amigdaliną kontynuował jego syn, który stworzył pochodną amigdaliny (w założeniu jej szkodliwość była o wiele mniejsza) i nazwał ją Leatrile

Analiza preparatów wykazały, że opracowana Leatrila w swoim składnie posiada składnik - naturalną amigdalinę. Forma zmodyfikowana amigdaliny i ona sama zostały nazwane przez twórcę Witaminą B17.

Jakie są wyniki badań klinicznych dotyczących działania amigdaliny na choroby nowotworowe? 

Niestety badania kliniczne nie potwierdzają tezy dotyczącej korzystnego wpływu amigdaliny na walkę z rakiem. Amigdalina nie posiada działania antynowotworowego - nie wydłuża czasu przeżycia chorujących, nie łagodzi także objawów występujących przy chorobie nowotworowej, nie wpływa też korzystnie na poprawę samopoczucia u pacjentów. I najważniejsze - nie stwierdzono zmniejszenia guzów nowotworowych po zażywaniu amigdaliny. 

Jeśli jesteś w trakcie choroby nowotworowej lub profilaktycznie chcesz wprowadzić terapię amigdaliną koniecznie skonsultuj się ze swoim onkologiem lub lekarzem rodzinnym!

Zobacz także: Inozytol (witamina B8) niedobór może powodować bezpłodność u mężczyzn!

Efekty uboczne po spożywaniu amigdaliny

Aldehyd i cyjanowodór w trakcie rozkładu atakują także zdrowe komórki, co doprowadza do zatrucia organizmu.

Objawy zatrucia organizmu amigdaliną: 

Amigdaliny nie powinny także spożywać osoby borykające się z problemami prawidłowego ciśnienia krwi, gdyż nadmiar witaminy B17 obniża także ciśnienie krwi. 

Amigdalina - występowanie w produktach spożywczych

Amigdalinę odnajdziemy tylko w produktach pochodzenia roślinnego. Bogatym jej źródłem są gorzkie migdały, pestki (moreli, wiśni, gruszki, śliwek, nektarynek, jabłek). Amigdalina występuję także w fasoli, ciecierzycy, soczewicy, orzechach nerkowca, jagodach, jeżynach, malinach, truskawkach, żurawinie błotnej, w nasionach chia i sezamu, ale także w ziarnach (jęczmienia, brązowego ryżu, lnu, żyta, pszenicy, wyki, gryki).

Pamiętaj, że powyższy artykuł nie zastąpi wizyty lekarskiej.

Zagłosuj

Czy w trakcie choroby nowotworowej zdecydowałabyś się na spożywanie dużej ilości amigdaliny?

Liczba głosów:

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Autor: Sylwia Bagińska 

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów
Attribute Type Value
0 string '/Zdrowie/Dieta-i-odchudzanie/Peganizm-dieta-ktora-bedzie-hitem-2019-roku-12894'
1 string '/Zdrowie/Dieta-i-odchudzanie/Przez-miesiac-zywil-sie-tylko-w-McDonalds-Zobacz-co-stalo-sie-z-jego-cialem-13194'
2 string '/Zdrowie/Dieta-i-odchudzanie/Ta-dziewczyna-schudla-93-kilogramy-Jej-cialo-zmienilo-sie-nie-do-poznania-13190'
3 string '/Zdrowie/Dieta-i-odchudzanie/Dieta-dr-Dabrowskiej-jadlospis-dla-diety-owocowo-warzywnej-8269'
4 string '/Zdrowie/Psychologia/Test-Becka-skala-depresji-Becka-czy-mam-depresje-rozwiaz-test-8431'
5 string '/Zdrowie/Dieta-i-odchudzanie/Dieta-zupowa-zasady-jadlospis-efekty-10102'
6 string '/Zdrowie/Dieta-i-odchudzanie/Malgorzata-Kozuchowska-ma-diete-ukladana-na-bazie-kodu-genetycznego-13142'
7 string '/Zdrowie/Dieta-i-odchudzanie/Ta-24latka-schudla-58-kg-w-11-miesiecy-Zmienila-sie-nie-do-poznania-12910'
8 string '/Zdrowie/Choroby/glukoza-norma-cukru-prawidlowy-poziom-cukier-w-moczu-jak-wyglada-badanie-8582'
9 string '/Zdrowie/Choroby/Bol-szyi-z-lewej-strony-i-karku-przyczyny-leczenie-profilaktyka-9942'
10 string '/Zdrowie/Dieta-i-odchudzanie/Dieta-Dukana-jadlospis-Co-jesc-w-kazdej-fazie-diety-bialkowej-8017'
11 string '/Zdrowie/Psychologia/Depresja-objawy-psychiczne-somatyczne-a-smutek-test-na-depresje-8430'
12 string '/Zdrowie/Choroby/jeczmien-na-oku-przyczyny-objawy-leczenie-domowymi-sposobami-rodzaje-9176'
13 string '/Zdrowie/Dieta-i-odchudzanie/Dna-moczanowa-dieta-Z-jakich-produktow-nalezy-zrezygnowac-9624'
14 string '/Zdrowie/Domowe-sposoby/Kiedy-zrobic-test-ciazowy-najwczesniej-rano-czy-wieczorem-kalkulator-11645'