Wstydliwe problemy zdrowotne Jacksona wyszły na jaw. Co ukrywał "król popu"?

Magdalena Barszczak 14.02.2019
Michael Jackson
Fotografia: AP Photo/Mark J.T/East News

Ujawniono nieznane fakty dotyczące sekcji zwłok wokalisty. 

Choć od śmierci Michaela Jacksona minęło już 10 lat, fani wciąż nie mogą się pogodzić z odejściem gwiazdora. "Król popu" zmarł na skutek przedawkowania silnego leku znieczulającego, propofolu. Teraz amerykańskie media ujawniły nowe fakty na temat jego problemów zdrowotnych.

Zobacz także: Biżuteria za seks i fikcyjne śluby. Szokujący dokument o Jacksonie pokazany na festiwalu Sundance

Wyniki sekcji zwłok znane były już wcześniej, jednak dopiero teraz lekarze zdecydowali się powiedzieć więcej. Jak donosi "The Mirror", na ciele muzyka znaleziono rany kłute spowodowane prawdopodobnie dożylnym przyjmowaniem leków na bezsenność. To nie wszystko. Na jaw wyszły nieznane fakty dotyczące operacji plastycznych i ukrywanych problemów zdrowotnych.

Tajemnice Jacksona wyszły na jaw

Na ciele wokalisty widoczne były blizny po licznych operacjach plastycznych, które przeszedł przez lata. Jackson miał je za uszami, przy nozdrzach, u podstawy szyi, na ramionach i nadgarstku. Stosował też "upiększające" tatuaże - jeden uwydatnił optycznie usta, inny przyciemnił nieowłosioną plamę na głowie, która powstała w wyniku oparzenia w 1984 roku podczas kręcenia reklamy Pepsi. Okazuje się, że naturalne włosy "Jacko" były krótkie i kręcone, a on sam przez lata korzystał z peruk.

Autopsja miała potwierdzić także spekulacje na temat koloru skóry muzyka. Od lat mówiło się, że cierpiał na bielactwo, czyli defekt skóry polegający na braku pigmentu. Teraz potwierdził to Dr Christopher Rogers, który nadzorował sekcję zwłok.

Niektóre płaty skóry były jaśniejsze, a inne ciemne - mówił.

Ostatnio wokalista znów jest na świeczniku za sprawą dokumentu HBO „Leaving Neverland”. To zapis relacji dwóch mężczyzn Jamesa Safechucka oraz Wade'a Robsona, którzy w młodości często bywali na ranczu Jacksona i oskarżają go o molestowanie seksualne. "Król popu" miał płacić chłopcom biżuterią za seks i brać z nimi fikcyjne śluby.

Zobacz także: Sprzątaczka Michaela Jacksona pogrąża go w wywiadzie. Przerażające sekrety króla popu

Michael Jackson
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz Michaela Jacksona? Quiz tylko dla prawdziwych fanów

Michael Jackson

1. Gdzie i kiedy urodził się Michael Jackson?

O tym, jaki film był najlepszy w minionym roku, przekonamy się już wkrótce. A jak wyglądali laureaci w innych latach? Te filmy zyskały już miano kultowych!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów