Tylko 1 osoba na milion cierpi na syndrom śpiącej królewny. On niszczy życie!

Paulina Ermel 28.03.2019
Śpiąca kobieta
Fotografia: Shutterstock

Jest ciągle zmęczona, przesypia po 20 godzin na dobę. Ta choroba niszczy jej życie, a zdiagnozowanie jej wcale nie było łatwe.

Słyszeliście kiedyś o syndromie śpiącej królewny? Na początku brzmi niewinne, ale kiedy poznajemy jego objawy i wpływ na życie, robi się coraz poważniej. Otóż jest to choroba, która dopada zaledwie 1 osobę na milion. I powoli niszczy jej życie.

Jak wygląda zespół Kleinego-Levina i czy da się go jakoś leczyć?

Zespół Kleinego-Levina, czyli syndrom śpiącej królewny

O swoim przypadku postanowiła opowiedzieć Rhoda Rodriguez-Diaz. 21-latka była chronicznie zmęczona i non stop spała. Przez to m.in. nie zaliczyła drugiego roku studiów. Bliscy dziewczyny myśleli, że jest zwyczajnie leniwa. Jednak kiedy trafiła do lekarza, dowiedziała się, że cierpi na zespół Kleinego-Levina nazywany potocznie syndromem śpiącej królewny.

U Rhody objawiał się trwającym przez nawet kilkanaście godzin snem, który przerywała jedynie po to, żeby wstać do toalety albo coś zjeść. A jak jeszcze może się objawiać?

Syndrom śpiącej królewny - objawy

Rhoda nie zaliczyła drugiego roku studiów, ponieważ nie bywała na zajęciach. To właśnie wtedy - podczas epizodu zespołu Kleinego-Levina, który może pojawiać się nawet raz na parę miesięcy - spała przez całe trzy tygodnie. Przez to też przybrała na wadze, gdyż budziła się, żeby zjeść, a organizm w żaden sposób nie spalał potrzebnych kalorii, tylko je magazynował.

Zobacz także: O której godzinie powinieneś kłaść się do spania? Eksperci przekonują, że zależy to od znaku zodiaku!

Zespół Kleinego-Levina objawia się chronicznym zmęczeniem, które w konsekwencji prowadzi do niekontrolowanego snu. Może on trwać od kilkunastu godzin do nawet kilku tygodni! Najczęściej na tę chorobę zapadają mężczyźni i to w nastoletnim wieku. Ogólnie choroba dotyka zaledwie 1 osobę na milion.

Napady zespołu pojawiają się co kilka miesięcy i najczęściej same ustępują. Poza nadmiernym snem towarzyszą im takie sygnały jak pobudzenie seksualne, a także żarłoczność i wzmożony apetyt.

Niektóre produkty spożywcze mają zbawienne działanie dla naszego organizmu. Poznajcie 5 takich, których stosowanie może zapobiegać zachorowaniu na raka!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów