Ścielisz łóżko z samego rana? Naukowcy udowodnili, że szkodzi to twojemu zdrowiu

Blondynka przeciąga się w łóżku po przebudzeniu
Fotografia: Shutterstock

Zazwyczaj ścielimy łóżko zaraz po przebudzeniu. Naukowcy jednak przestrzegają przed tym, ponieważ może to bardzo zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Ścielenie łóżka tuż po przebudzeniu może się wydawać wszystkim rzeczą naturalną. Bo w sumie, kiedy indziej chować pościel, jeżeli nie z samego rana? Okazuje się jednak, że naukowcy bardzo przed tym przestrzegają. Ścielenie łóżka z samego rana może poważnie zaszkodzić twojemu zdrowiu! I jest ku temu jeden niezwykle istotny powód.

Zobacz także: Ekspert wyjaśnia, jak często należy prać pościel. Co nam może grozić, gdy robimy to za rzadko?

Dlaczego nie ścielić łóżka rano?

Okazuje się, że roztocza kochają wilgoć i ciepło. Gromadzą się one w nocy w naszym łóżku, a my pozwalamy im się rozmnażać przez złożenie pościeli. Dzięki temu w naszym łóżku może żyć nawet 1,5 mln roztoczy! A to grozi naszemu zdrowiu. Roztocza mogą powodować m.in.: katar, zapalenie spojówek, migreny, wysypki skórne, astmę oskrzelową oraz atopowe zapalenie skóry. Nie brzmi przyjemnie, prawda?

Naukowcy twierdzą, że najlepiej w ogóle nie ścielić łóżka i jak najczęściej wietrzyć pościel. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości warto odczekać minimum godzinę od wstania z łóżka. W tym czasie powinniśmy też dokładnie przewietrzyć sypialnię.

Zobacz także: Masz dosyć upalnych nocy? Egipski sposób pozwoli ci się wyspać

Te codzienne nawyki postarzają skórę:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów