Regularne jedzenie łososia może zagrażać twojemu zdrowiu. Oto dowody!

Martyna Wojciechowska 04.04.2018
Łosoś
Fotografia: Fotolia

Po przeczytaniu tego artykułu odechce ci się jeść tę rybę.

Dietetycy zachęcają nas do regularnego jedzenia łososia, ponieważ jest zdrowy (zawiera kwasy OmegA-3, Omega-6 i witaminy B, A, D i E) i niskokaloryczny. Okazuje się jednak, że spożywanie go w dużych ilościach niesie za sobą ryzyko wielu chorób.

Zobacz także: Zła wiadomość dla amatorów sushi. W tym gatunku łososia wykryto niebezpiecznego pasożyta

Jedzenie łososia hodowlanego zagraża twojemu zdrowiu

Do tej pory mówiło się, że łosoś to jeden z najzdrowszych produktów. Wielokrotnie słyszałyśmy o jego zbawiennym działaniu na zdrowie i urodę. Niestety norweskie łososie hodowlane dostępne w praktycznie każdym sklepie to trucizna.

Łososie ze sztucznych hodowli karmione są najtańszą paszą i antybiotykami. Te drugie mają zminimalizować rozprzestrzenianie się i chorób powstających w wyniku przechowywania ryb w nieodpowiednich warunkach. Jest wiele badań wskazujących na wysoki poziom rakotwórczych polichlorowanych bifenyli (PCB) w łososiu hodowlanym. Ale to nie wszystko.

Jak czytamy na portalu odktywamyzakryte.pl, poniżej farm łososi na norweskich fiordach znajduje się mnóstwo odpadów, w których nie brakuje bakterii, pestycydów i antybiotyków. Zastanów się, zanim znów sięgniesz po swoją ulubioną rybę. Na przyszłość radzimy wybierać dzikie łososie, które są nieco mniejsze i droższe od hodowlanych.

Zobacz także: Dieta nie musi być katorgą. Wystarczy postawić na kilka odpowiednich produktów. Te są najskuteczniejsze i świetnie smakują

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów