Po czym poznać, że nasz organizm jest zanieczyszczony? 7 oznak, że w naszym ciele kumulują się toksyny

Katarzyna Leszczyńska 01.12.2017
Jak rozpoznać toksyny w organizmie?
Fotografia: pixabay.com

Mało przyjemne skutki. 

Toksyczne składniki do organizmu dostarczamy każdego dnia. Mogą być zawarte w jedzeniu, ale nie tylko. Również powietrze oraz kosmetyki, jakich używamy, mogą przyczynić się do zanieczyszczania naszego organizmu. Warto zdać sobie sprawę, kiedy w naszym ciele znajduje się wyjątkowo dużo toksyn. Okazuje się, że choć z pozoru niewidoczne dla oka, mogą mieć różne objawy. Jak rozpoznać toksyny w organizmie?

Zmęczenie

Nawet, gdy zawsze się wysypiamy i śpimy regularnie tyle samo godzin, możemy chodzić zmęczony. Powodem tego może być nadmierne zanieczyszczenie organizmu. W takich sytuacjach nawet kubek mocnej kawy z samego rana może nic nie zdziałać. Ciągłemu zmęczeniu może towarzyszyć również brak sił i chęci do działania, co utrudnia normalne funkcjonowanie.

Zapalenia zatok i bóle głowy

Stany zapalne i niekończące się infekcje są efektem zanieczyszczonego organizmu. Toksyny powodują, że nasza odporność jest znacznie niższa. Oprócz zatok mogą nam doskwierać również bóle stawów. W dużej mierze tego typu efekty są wywoływane spożywaniem glutaminianu sodu oraz aspartamu. Również migreny mogą być objawem zbyt dużej ilości toksyn w organizmie.

Problemy ze skórą

Toksyny mają ogromny wpływ na wygląd cery. Często dlatego też, gdy zaczynamy prowadzić zdrowy tryb życia, pojawiają się na naszym ciele krosty, które są wynikiem pozbywania się zanieczyszczeń z naszego organizmu. Ale również, gdy się ich nie pozbywamy, będą pojawiać się problemy skórne. Stąd trądzik, cellulit, wysypki. Od toksyn pojawiają się również sińce pod oczami.

Toksyny powodują problemy ze skórą

Trudności z odchudzaniem

Toksyny sprawiają, że tracimy zdolność do przetwarzania glukozy oraz cholesterolu. Dlatego pomimo diet i zdrowego trybu życia, możemy mieć problem z utratą wagi. Może to być też związane z zaparciami, do których przyczyniają się toksyny. Wszystko dlatego, że nadmierna ilość toksyn gromadzi się również w jelitach, przez co zaburza ich pracę.

Obniżenie nastroju i zdolności umysłowych

Toksyny mogą wpływać na zniechęcenie do aktywnego funkcjonowania, jak również za nasz nastrój. Mogą pojawić się trudności z koncentracją, a brak jasności umysłu doprowadzić nawet do wielu problemów w pracy lub domu. Wszystko przez to, że w naszym organizmie pojawiły się zanieczyszczenia, które utrudniają nam prawidłowe funkcjonowanie.

Apetyt na niezdrowe jedzenie i tycie

Gdy organizm jest oczyszczony, mamy większą ochotę na delikatną żywność. Zanieczyszczony mózg bardziej ciągnie do cukru i tłuszczu, czyli wszelkiego rodzaju fast foodów oraz słodyczy. Wówczas trudno walczyć z naszymi potrzebami, więc tyjemy. I koło się zamyka, ponieważ trudno będzie nam schudnąć przez tak dużą ilość toksyn.

Nieprzyjemny zapach ciała i ust

Im bardziej nasze ciało jest zatrute, tym gorsze wydziela zapachy. Może to dotyczyć potu, moczu, gazów, ale również nieprzyjemnego zapachu z ust. Oprócz tego na języku mogą tworzyć się naloty sygnalizujące o zanieczyszczeniach. Mogą przybrać biały lub żółty kolor. Może być szczególnie widoczny u nasady języka, wówczas odpowiada za toksyny w jelicie grubym. Nalot na środku może świadczyć natomiast o zanieczyszczeniach jelita cienkiego, żołądka lub trzustki.

Napady gorąca

Zanieczyszczenia w organizmie są jak para, która chce się jak najszybciej ulotnić. Przez to możemy czuć od czasu do czasu napady gorąca. Im więcej ciepła i potu, tym więcej toksyn wydziela się z naszego organizmu.

 

Toksyny powodują napady gorąca
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów