Jak poprawnie przykleić plaster opatrunkowy na ranę? Prawdopodobnie całe życie robiłeś to źle

Anna Respondek 22.01.2018
Jak przykleić plaster?
Fotografia: Pixabay

Jak robić to poprawnie? 

Plastry opatrunkowe to coś, z czym mamy do czynienia od najmłodszych lat. Wydawać by się mogło, że sposób ich przyklejania jest prosty jak "budowa cepa". Okazuje się jednak, że większość z nas korzysta z opatrunków w zły sposób. 

Bez względu na to, w jakie plastry zainwestujemy, mają ona tendencję do wiecznego zsuwania się z ran, w szczególności jeśli te znajdują się na palcach. Wygląda na to, że istnieje pewien trik, o którym wie bardzo mało osób, a dzięki któremu zaoszczędzimy na kolejnych opakowaniach plastrów

ezgif.com-resize (10)

Zobacz także: Magiczne plastry kinesiotaping - hit czy kit?

Jak przykleić plaster?

Swoją tajną wiedzą na temat przyklejania plastrów postanowił podzielić się pewien Japończyk, który na Instagramie opublikował instrukcję krok po kroku, dzięki której opatrunek powinien trzymać się na każdej ranie znajdującej się na palcu. Do poprawnego nałożenia plastra wystarczą nożyczki, którymi natniemy go wzdłuż z obu stron. Później wystarczy przykleić na krzyż powstałe paski. 

plaster
Fotografia: Twitter/J-CAST

Skuteczność tego sposobu potwierdzają nie tylko zachwyceni internauci, ale także pielęgniarki.

Jestem pielęgniarką i też czasem tak robię! Wtedy opatrunki nigdy nie spadają - cytuje Dailymail.co.uk.

W Japonii plastry używane są nie tylko jako opatrunek, ale także jako ozdoba. W sklepach można znaleźć wiele wzorów, kształtów i kolorów, między innymi z postaciami z kreskówek. 

Zobacz także, jak wyprostować włosy bez prostownicy

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów