10.08.2018 11:13

Kobieta miała nietypowy kształt paznokci. Ten dziwny objaw świadczył o bardzo poważnej chorobie

Dzięki czujności córki kobieta wciąż żyje. 

Jean Tylor

Fotografia: Facebook/Jean Tylor

Rak to jedna z najbardziej przerażających chorób, która dotyka coraz więcej ludzi. Choć na całym świecie szuka się skutecznej terapii, nowotwory wciąż wygrywają z naukowcami. Dlatego właśnie tak ważna jest obserwacja własnego organizmu i profilaktyka. Przekonała się o tym 53-letnia Jean Tylor, która zachorowała na raka płuc. 

Zobacz także: Polka zachorowała na raka przez noszenie akrylowych paznokci

Co to palce pałeczkowate?

Wszystko zaczęło się od tego, że jej córka zwróciła uwagę na jej dziwne palce. Kobieta twierdziła, że to cecha rodzinna, jednak to nie uspokoiło jej córki. Dziewczyna postanowiła poszukać przyczyny i ostatecznie namówiła swoja mamę do wizyty u lekarza. 

"

Uznałam, że to niedorzeczne. W końcu to tylko paznokcie. Myślałam, że stracę czas w przychodni - Taylor mówiła w rozmowie z Dailymail.co.uk. "

Po serii badań okazało się, że kobieta ma nowotwór płuc. Na obu płatach znaleziono guzy wielkości piłek golfowych. Jean rozpoczęła leczenia, a w mediach społecznościowych podzieliła się swoją historią i przestrzegła innych.

U kobiety głównym objawem choroby były tak zwane "palce pałeczkowate", które charakteryzują się zgrubiałym końcem palca i wypukłymi, zaokrąglonymi paznokciami. Tego typu objaw może świadczyć nie tylko o chorobach płuc, ale także o problemach z krążeniem i sercem. 

Zobacz także: Stosuj olejek rycynowy na paznokcie, a wkrótce zobaczysz różnicę

Jean Tylor1

Fotografia: Facebook/Jean Tylor

Czy ktoś w twojej najbliższej rodzinie zachorował kiedyś na raka?

Autor: Anna Respondek