O czym świadczą wypryski w poszczególnych miejscach na ciele?

Malwina Wasilewska 09.09.2020
trądzik
Fotografia: Shutterstock

Trądzikowa mapa ciała pomoże ci dowiedzieć się, z jakimi problemami zdrowotnymi się zmagasz.

Narzekasz na krosty na nogach, klatce piersiowej, plecach lub na udach? A może niedoskonałości pojawiły się na jeszcze innych partiach twojego ciała? Podpowiemy ci, o czym świadczą wypryski na konkretnych partiach ciała.

Trądzikowa mapa ciała - co to jest?

Trądzik i inne niedoskonałości na skórze są często wynikiem nieodpowiedniego stylu życia, higieny lub skutkiem pewnych niedoborów w organizmie. Trądzikowa mapa ciała ułatwi ci rozpoznanie problemu i odpowiednie rozwiązanie. Sprawdź, co twoje niedoskonałości mówią na temat twojego zdrowia.

Wypryski na plecach

Niedoskonałości skóry na plecach świadczą o problemach z układem trawiennym lub nadpotliwością. Mogą też być objawem nietolerancji pokarmowych, alergii na kosmetyki i detergenty, zbyt krótkiego snu oraz jedzenia zbyt dużej ilości smażonych potraw.

Wypryski na klatce piersiowej

Wypryski na klatce piersiowej mogą być efektem problemów z układem pokarmowym lub grzybicą. Kolejna przyczyną może być stres.

Wypryski na udach

Trądzik na udach może być przyczyną stosowania kosmetyków zawierających składnik wywołujący alergię skóry. Mogą to być m.in. balsamy, żele pod prysznic czy detergenty do prania.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów