Nietypowe objawy koronawirusa u 10-latki! Rodzice dziewczynki ostrzegają

Test na koronawirusa - próbka krwi
Fotografia: Shutterstock

Większość ludzi, u których stwierdza się zakażenie koronawirusem, skarży się na typowe objawy. Niektórzy jednak, jak zarażona 10-latka, mają zupełnie inne objawy.

Mówi się, że koronawirus atakuje przede wszystkim osoby starsze, a jego objawami są przede wszystkim wysoka temperatura, suchy kaszel i duszności. O tym, że nie do końca jest to prawdą przekonali się niedawno rodzie 10-letniej dziewczynki z Plymouth. W liście do telewizji ITV News West Country poinformowali, że ich córka ma stwierdzonego koronawirusa, jednak lekarze długo nie potrafili postawić diagnozy ze względu na nietypowe objawy.

Zobacz także: Nie tylko gorączka, kaszel i duszności. Koronawirus może dawać inne objawy! 

Nowy objaw koronawirusa. Tak zaczął się u 10-latki!

Okazuje się, że 10-latka Plymouth nie miała duszności, a choroba u niej zaczęła się od zupełnie innych objawów.

Najpierw na ciele dziewczynki pojawiły się zaczerwienienia. Następnie miało dojść do powiększenia migdałków, bólu nóg i świądu całego ciała. Dopiero później pojawiła się wysoka temperatura, sięgająca nawet 41 stopni! U dziecka w ogóle nie pojawił się kaszel. 

Jak informują rodzice, najpierw lekarze podejrzewali anginę i dziecko dostało antybiotyk. Dopiero później zdecydowali się na przeprowadzenie testu na obecność koronawirusa. 

Jest to jednak nietypowy objaw, który pojawił się na razie wyłącznie u 10-latki. Oficjalne objawy koronawirusa, które pojawiają się najczęściej to:

  • suchy kaszel
  • duszności
  • wysoka gorączka
  • ból mięśni i stawów
  • niekiedy ból gardła i katar
  • czasami problemy z żołądkiem i biegunka

Informowaliśmy już także o nowych objawach, jakie zaobserwowano. Niektórzy pacjenci skarżyli się bowiem na utratę smaku i węchu oraz zapalenie spojówek.

Zobacz także: Grupa krwi może zwiększać ryzyko zakażenia koronawirusem! Szokujące wyniki badań chińskich naukowców

Chcesz poprawić sobie odporność bez konieczności faszerowania się lekami lub suplementami? Zacznij od zdrowego żywienia! Oto przepis na smoothie bowl - czyli prawdziwą bombę witaminową, którą możesz zjeść na śniadanie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów