Miesiączka tak samo bolesna jak zawał serca. Nowe odkrycie lekarzy może wiele zmienić

Anna Respondek 01.03.2018
Bóle menstruacyjne
Fotografia: Fotolia

Wnioski naukowców zaskoczą niejedną kobietę. Miesiączka jednak jest straszna?

Kiedy kolejny raz leżysz na dywanie i zwijasz się w kłębek, myśląc tylko o tym, aby ktoś zakończył twoje katusze, masz wrażenie, że nikt nie jest w stanie ci pomóc. Lekarze zbyt często ignorują silne bóle miesiączkowe, twierdząc, że należy je znieść i każda kobieta przechodzi przez to samo. 

Zobacz także: Naukowcy określili idealny wiek, w jakim kobieta powinna zajść w ciążę

Wygląda jednak na to, że w końcu ktoś usłyszał wołania niewiast i zdecydował, że tematowi bardzo bolesnych miesiączek należy przyjrzeć się z bliska. Naukowcy z Uniwersytetu College w Londynie ujawnili prawdę na temat menstruacji i doszli do zaskakujących wniosków. Okazuje się, że okres może być tak samo bolesny, jak choroba, która zagraża życiu człowieka. 

Zobacz także: Dni płodne. Kalendarz dni płodnych - kiedy mogę zajść w ciąże?

Skurcze podbrzusza mogą być tak samo bolesne jak zawał serca - przyznał profesor John Guillebaud z wydziału seksualnego i reprodukcyjnego. 

Fotolia_107709752_Subscription_Monthly_M
Fotografia: Fotolia

Bolesne miesiączkowanie

Frank Nu z Uniwersytetu NorthShore w wywiadzie dla magazynu "Quartz" zwrócił uwagę na powszechny problem, jakim jest bagatelizowanie bólów menstruacyjnych przez lekarzy pierwszego kontaktu. Bardzo często przepisanie zwykłych leków przeciwbólowych nie skutkuje, a środki przeznaczone na zbadanie tego, dlaczego jedne kobiety cierpią bardziej niż inne, są niewystarczające. 

Na dzień dzisiejszy to medyczna zagadka. Wierzę, że zagadnienie bolesnych miesiączek powinno być gruntownie przebadane. Należy je traktować tak samo poważnie jak każdą inną dolegliwość - twierdzi. 

Bóle menstruacyjne odczuwa 75 procent kobiet, z czego aż 20 procent nie jest w stanie normalnie wykonywać różnych czynności. 

Zobacz także: Co trzecia osoba cierpi na awiofobię. Jak pokonać lęk przed lataniem? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów