Lekarz zdradza, jak zabezpieczyć organizm przed koronawirusem. Stosujesz jego rady?

Julita Buczek 31.03.2020
lekarz koronawirus
Fotografia: Shutterstock

Lekarz radzi, jak uchronić się przed zachorowaniem na koronawirusa. Sprawdźcie, czy się do nich stosujecie.

Coraz więcej osób na świecie jest zarażonych koronawirusem. Pomimo tego, że wiele krajów wprowadza szereg obostrzeń, niestety nie da się szybko zniweczyć koronawirusa.

Warto jednak przygotować swój organizm przed chorobą, a można to zrobić w bardzo łatwy sposób. Doktor Maciej Jędrzejko w rozmowie z portalem dzienniklodzki.pl odpowiada, jak można uchronić się przed zachorowaniem.

Jak uchronić się przed koronawirusem?

Według doktora Jędrzejko przed zachorowaniem może uchronić nas siedzenie w domu. Jeśli musimy opuścić miejsce zamieszkania, warto wybrać się w miejsca, które są oddalone od skupisk ludzkich. Według niego osoby, które mieszkają w domach wolnostojących, mają znacznie prostszą sytuację, według doktora koronawirus może czyhać na klatkach schodowych, a w szczególności w windach. Każde wyjście z bloku powinno zostać dokładnie przemyślane oraz zaplanowane. W swojej ostatniej publikacji w serwisie Facebook dr Maciej Jędrzejko napisał:

Po wyjściu z windy od razu odkaźcie dłonie, zanim czegokolwiek dotkniecie. Jeśli musicie wyjść lub nie wytrzymujecie już w domu, to ZAPLANUJCIE WYJŚCIE, ale ZAPLANUJCIE całą drogę krok po kroku JAK SAPER NA POLU MINOWYM. Stosujcie maseczki, okulary i rękawiczki. Pilnujcie dzieci, żeby niczego nie dotykały na klatkach i w windach. Odkażajcie im dłonie po wyjściu z windy. Na zewnątrz, na wolnym powietrzu - jesteście bezpieczni, ale tylko z dala od ludzi. Noście maseczki, nawet jeśli jesteście zdrowi/bezobjawowi - napisał doktor.

Lekarz zaznacza również, że nasze ciało powinno być przygotowane na ewentualny atak choroby. Jak więc należy przygotować organizm?

  • pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu,
  • uzupełniaj witaminy w diecie,
  • uzupełniaj witaminę D,
  • zrezygnuj z picia alkoholu oraz palenia papierosów,
  • ogranicz kawę oraz mocną herbatę,
  • ćwicz, jednak nie przemęczaj organizmu,
  • śpij odpowiednią liczbę godzin.

Czy mieliście objawy występujące przy koronawirusie?

Zobacz także: Nie tylko gorączka, kaszel i duszności. Koronawirus może dawać inne objawy!

Ten zdrowy i pożywny posiłek to idealny pomysł na śniadanie. Zawiera wiele witamin, podnosi odporność, a przygotowuje się go błyskawicznie!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów