Kobiety, które długo śpią, częściej zapadają na konkretny rodzaj raka!

Hanna Skowron 07.11.2018
Kobieta w łóżku
Fotografia: Shutterstock

Uniwersytet w Bristolu opublikował zaskakujące wyniki badań! Okazuje się, że długość snu może wpływać na ryzyko zachorowania na raka!

Nie tylko to, co jemy, ale też jak żyjemy wpływa na długość naszego życia. Najnowsze badania University of Bristol to udowadniają! Otóż okazuje się, że kobiety, które długo śpią, mogą częściej chorować na raka piersi!

Długość snu a rak piersi

Badacze z Uniwersytetu w Bristolu pokusili się o badanie, które analizuje, jaki wpływ na rozwój raka piersi u kobiet ma długość snu. Wyniki są zaskakujące! Otóż kobiety, które wcześnie wstają, ale też wcześnie kładą się spać, mają dużo mniejsze ryzyko zachorowania na ten rodzaj raka!Ryzyko zapadnięcia na raka piersi zmniejsza się u nich aż o 40 procent! Jak tego dowiedziono? W badaniu wzięło udział 400 tys. kobiet - przeanalizowano ostatnie 8 lat ich życia. Dwie na sto kobiet, które lubiły sobie pospać, zapadało na raka piersi. U kobiet, które wstawały wcześnie rano, była to jedna osoba na sto. Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów