Lepiej nie słodzić herbaty. Już 2,5 łyżeczki może doprowadzić do poważnej choroby

Anna Respondek 27.07.2018
Cukier
Fotografia: Shutterstock

Najnowsze badania naukowców nie pozostawiają wątpliwości. 

O negatywnych właściwościach spożywania cukru mówi się już od dawna. Naukowcy przestrzegają przed sacharozą, ponieważ, jak mało który produkt, potrafi doprowadzić do wielu poważnym schorzeń, na przykład otyłości. Najnowsze badania dowiodły również, że słodzenie herbaty może bardzo negatywnie wpłynąć na naszą pamięć i doprowadzić do rozwoju Alzheimera

2,5 łyżeczki dziennie mogą prowadzić do rozwoju Alzheimera

Według naukowców związanych z Alzheimer Society wystarczą mniej niż 3 łyżeczki cukru dziennie, aby ryzyko zachorowania na Alzheimera wzrosło o ponad 50 procent. Doktor Doug Brown prowadzący badania przyznał, że jest to globalny problem. 

Przyjmowanie zbyt dużych ilości cukru jest powiązane z cukrzycą typu 2. A pojawienie się cukrzycy znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia demencji. Nasze badania udowodniły, że cukier może wywołać chorobę Alzheimera, dodatkowo mowa o każdym rodzaju cukru - przyznał. 

Brown zapewnił, że zrezygnowanie z jedzenia słodkości może w znacznym stopniu poprawić naszą pamięć, szczególnie w późniejszych latach życia. W badaniach wzięło udział ponad 2,5 tysiąca uczestników. Na samym początku musieli oni odpowiedzieć na kilka pytań, między innymi te dotyczące słodzenia herbaty. Po obserwacji u ponad 400 uczestników wykryto pierwsze oznaki Alzheimera. 

Jak walczyć o dobrą pamięć? Jak zapewnia specjalista, najważniejszy jest ruch i aktywność nie tylko fizyczna, ale także psychiczna. 

A wy, słodzicie swoją herbatę? 

Zobacz także: Cukier można przedawkować! Te objawy powinny was zaniepokoić

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów