Ilona Łepkowska walczy z ciężką chorobą. "To jest coś nie do opanowania"

Hanna Skowron 25.02.2019
Ilona Łepkowska
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER

Gwiazda zdobyła się na odważne wyznanie.

Ilona Łepkowska to znana polska scenarzystka. Ostatnio w kinach rekordy popularności bije 3. część kultowego "Kogla-mogla", której scenariusz wyszedł spod jej pióra. Choć wydaje się, że kariera gwiazdy usłana jest pasmem sukcesów, ona sama przyznała w wywiadzie dla "Vivy", że "wie, jak życie może kopnąć w tyłek".

Łepkowską nazywa się "królową polskich seriali". Ma na swoim koncie scenariusze do lubianych przez Polaków produkcji "Barwy szczęścia" czy "M jak miłość". Mimo ogromnego sukcesu życie scenarzystki nie jest usłane różami. Boryka się z wyniszczającą chorobą, która ma duży wpływ na jej codzienne funkcjonowanie.

Ilona Łepkowska zmaga się z depresją

Okazuje się, że scenarzystka cierpi na depresję, która często dotyka ludzi odnoszących sukcesy i aktywnych zawodowo. Ostatnio do walki z tą chorobą przyznała się Danuta Stenka. Aktorka chciała "odczarować" tabu i zachęcić ludzi do mówienia o swoich problemach. Teraz o swoich kłopotach zdrowotnych opowiedziała Łepkowska.

Wiem, jak życie może kopnąć w tyłek. (...) Spada na człowieka czarna zasłona i nie można nic z tym zrobić - wyznała w rozmowie z "Vivą".

Przyznała, że w końcu odważyła się pójść do psychiatry, który przepisał jej odpowiednie leki. Scenarzystce w walce z chorobą pomaga rodzina - m.in. córka, za którą czuje się odpowiedzialna.

Fakt, że kobieta ma dziecko, jakoś ją stawia do pionu. To jest odpowiedzialność, która nie wynika z rozumu, tylko z instynktu. To coś pierwotnego - opowiada.

Łepkowska na szczęście znalazła wsparcie w osobie partnera. Na początku nie było mu łatwo zrozumieć, czym jest depresja.

Czasem żartował: "O, jestem dzisiaj w depresji". Zareagowałam: "Błagam Cię, nie śmiej się z tego, bo to nic do śmiechu". Dopiero, gdy zobaczył mnie w dole kompletnym, to mu się trochę przewartościowało. Zrozumiał, że to jest coś nie o opanowania - podsumowała.

Ilona Łepkowska to kolejna gwiazda, która odważyła się opowiedzieć o depresji. Mamy nadzieję, że dzięki takim wyznaniom Polacy przestaną się wstydzić tej choroby i zaczną głośno mówić o problemach ze zdrowiem psychicznym.

Zobacz także: Stenka o swojej chorobie: "Wciąż pokutuje myślenie, że depresja równa się wariatkowo"

smutna kobieta cierpiąca na depresję
Rozwiąż quiz

Czujesz smutek i bezradność? Rozwiąż test Becka i sprawdź, czy masz depresję

smutna kobieta cierpiąca na depresję

1. Odczuwasz smutek i przygnębienie?

Tę akcję pokochały gwiazdy. Zobacz, jak wyglądały 10 lat temu!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów