Herbata w torebkach to trucizna. Skończ z nią natychmiast!

Martyna Wojciechowska 26.03.2018
Herbata
Fotografia: Shutterstock

Naukowcy nie mają wątpliwości.

W sieci możemy przeczytać mnóstwo artykułów na temat zbawiennego działania herbaty na nasze zdrowie. Niektórzy nazywają ja nawet eliksirem młodości. Przyjęło się, że herbata w torebkach jest znacznie zdrowsza od kawy, ale to bzdura. Zapewniamy, że po przeczytaniu tego artykułu odechce ci się ją pić.

Zobacz także: Czy zielona herbata może pomóc na odchudzanie? Te właściwości mogą was zaskoczyć

Herbata w torebkach działa rakotwórczo

Herbatę w torebkach kupujemy częściej niż liściastą, m.in. dlatego, że jest tańsza i szybsza w przygotowaniu. Niestety na tym kończy się lista jej zalet. Okazuje się, że zawiera najniższej jakości susz herbaciany zanieczyszczony dużą ilością pestycydów. W saszetkach możemy bowiem znaleźć brudne i stare liście, które były długo narażone na działanie substancji fluorowych. Z badań Canadian Food Inspection Agency (CFIA) wynika, że 1 na 4 herbaty zawiera pozostałości pestycydów przekraczających limit bezpieczeństwa.

Naukowcy twierdzą, że torebki też są toksyczne. Wszystko przez zawarte w nich chlor i związek chemiczny epichlorohydryna, które w połączeniu z wodą wydzielają niebezpieczny dla zdrowia związek 3-MCPD. Jak czytamy na portalu odkrywamyzakryte.com, może on prowadzić do bezpłodności, wywoływać raka i problemy z pracą układu odpornościowego.

Zobacz także: Co się stanie, gdy wypijemy herbatę przed snem? Wszystko zależy od długości jej parzenia

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów