GIS wycofuje ze sprzedaży popularne sery. Mogą być groźne dla zdrowia!

Magdalena Barszczak 09.05.2019
sery typu Camembert wycofane przez GIS
Fotografia: Shutterstock

Sprawdź, które partie produktu są wymienione w komunikacie.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży sera typu Camembert. Produkt wskazany w komunikacie zawiera bakterie E. coli i jego spożycie jest groźne dla zdrowia. Sprawdź, o który wyrób chodzi!

GIS wycofuje ze sprzedaży popularne sery

Chodzi o dwa rodzaje sera z surowego mleka krowiego typu Camembert: SAINT FELICIEN, 180 g oraz SAINT MARCELLIN 80 g. Ich producentem jest FROMAGERIE ALPINE. 

GIS wycofał z obrotu sery SAINT FELICIEN z terminem przydatności do spożycia od 06.02.2019 do 21.05.2019 oraz ser SAINT MARCELLIN z datami ważności od 04.02.2019 do 21.05.2019. Francuska firma zdecydowała o wycofaniu wszystkich partii tych serów - od partii o numerze 032 do partii o numerze 116.

Spożycie ww. serów wiąże się z wystąpieniem kilkunastu przypadków zespołu hemolityczno-mocznicowego u konsumentów. Sery wymienione w ostrzeżeniu, wyprodukowane z surowego mleka krowiego, mogą być zanieczyszczone bakterią Escherichia coli wytwarzającą toksynę Shiga (STEC) - czytamy w komunikacie.

Produkty były dostępne w sieci Leclerc i tam klienci mogą je zwracać.

Charakterystyczne objawy zatrucia bakterią Escherichia coli (pałeczką okrężnicy) to silne bóle brzucha, gorączka, wymioty, nudności i biegunka. W skrajnych przypadkach zakażenie może doprowadzić do groźnych powikłań, takich jak: zapalenie opon mózgowych, a nawet sepsa.

Zobacz także: GIS ostrzega: nie jedz tych jajek. Są skażone salmonellą

Te produkty spożywcze chronią przed nowotworami. Sprawdź, czy je znasz!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów