GIS ostrzega przed salmonellą w sezamie. Spożycie grozi zatruciem

Magdalena Barszczak 18.04.2019
sezam łuskany
Fotografia: Shutterstock

Sprawdź, której partii produktu dotyczy ostrzeżenie!

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed spożyciem łuskanego sezamu. W produkcie firmy Radix-Bis wykryto salmonellę. Konsumenci nie powinni jeść wyrobu podanego w komunikacie ze względu na ryzyko zatrucia pokarmowego.

Zobacz także: GIS ostrzega przed spożywaniem tego mleka w proszku. Zawiera salmonellę!

GIS ostrzega: sezam z salmonellą

Bakterie z rodzaju Salmonella wykryto w dwóch z pięciu przebadanych próbek. Ostrzeżenie dotyczy produktu Sezam łuskany RADIX-BIS 300 g z datą ważności do 31 października 2020. Numer kwestionowanej partii to 1906036.

Jak informuje GIS, firma Radix-Bis Sp. z o.o. rozpoczęła już wycofywanie wspomnianej partii ze sprzedaży. Decyzja jest objęta rygorem natychmiastowej wykonalności. Klienci mogą dokonywać zwrotów.

Inspektorat podkreśla, aby nie spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu ze względu na ryzyko zatrucia pokarmowego.

Pałeczki Salmonella to jedna z najczęstszych przyczyn zakażeń układu pokarmowego pochodzenia bakteryjnego. Objawy zatrucia to ból brzucha, wymioty, wodnista biegunka oraz gorączka. Pierwsze symptomy mogą dać o sobie znać już po 6 godzinach od zjedzenia zanieczyszczonej żywności. 

Zobacz także: GIS ostrzega: nie jedz tych jajek. Są skażone salmonellą

Te produkty spożywcze uzależniają bardziej niż alkohol!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów