GIS ostrzega przed spożywaniem tego mleka w proszku. Zawiera salmonellę!

Magdalena Barszczak 01.03.2019
mleko w proszku
Fotografia: Shutterstock

Jego wypicie może skończyć się zatruciem! Sprawdźcie, czy macie je w domu.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży mleka w proszku. W jednej partii produktu wykryto salmonellę. Spożycie takiego mleka może skończyć się zatruciem pokarmowym!

Ostrzeżenie dotyczy wyrobu „Mleko w proszku pełne zawartość tłuszczu 26%”, 400 g". Producentem produktu jest Spółdzielnia Mleczarska Września. Numer niebezpiecznej dla zdrowia partii to 344, a jego data ważności upływa 10 maja 2019 roku.

GIS wycofuje mleko w proszku

Badanie w laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazało obecność bakterii Salmonella Anatum we wszystkich badanych 5 próbkach produktu. Ich spożycie wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego - czytamy w ostrzeżeniu GIS.

O wynikach kontroli poinformowano Głównego Lekarza Weterynarii oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii we Wrześni. W OSM Września zostały podjęte działania, na mocy których produkt został wycofany z rynku.

Salmonella - objawy

Pierwsze sygnały świadczące o zatruciu salmonellą mogą pojawić się już 6 godzin od zakażenia. Należą do nich: napadowy ból brzucha, gorączka (może dochodzić do 38 stopni), wymioty i wodnista biegunka.

Zobacz także: GIS ostrzega: nie jedz tych jajek. Są skażone salmonellą

Te produkty spożywcze chronią przed nowotworami. Sprawdź, czy je znasz!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów