Masz długie paznokcie? Przez to jesteś narażona na zakażenie koronawirusem!

Malwina Wasilewska 22.04.2020
paznokcie
Fotografia: Shutterstock

Dla dobra własnego i innych zapomnij o długich paznokciach! W okresie pandemii koronawirusa to zdecydowanie nie jest bezpieczna opcja.

W dobie koronawirusa zachowanie wszelkich środków ostrożności i higieny to podstawa. Poza częstym myciem dłoni, pamiętaj o właściwej pielęgnacji paznokci. Jak się okazuje, osoby, które mają długie paznokcie, są bardziej narażone na zakażenie koronawirusem!

Długie paznokcie a koronawirus

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromne zmiany w naszej dotychczasowej codzienności. Jeżeli marzysz o wizycie u manikiurzystki, na razie musisz o tym zapomnieć. Zamiast tego spróbuj samodzielnie zadbać o swoje paznokcie. Jeśli są długie, powinnaś je natychmiast skrócić. Dlaczego? 

Dr Elisabeth Dancey w rozmowie z "Daily Mail" przyznała, że koronawirus może znaleźć się pod paznokciem, a stamtąd łatwo przenieść się na twarz albo na innych. Im dłuższe mamy płytki, tym większe prawdopodobieństwo, że wirus dostanie się pod nie.

Ekspertka zaleca spiłować płytki i pozbyć się z nich wszelkich ozdób. Postawmy na naturalność!

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów