Trycholog - czym się zajmuje i kiedy warto skorzystać z jego pomocy?

Malwina Wasilewska 20.01.2020
trycholog
Fotografia: Shutterstock

Trycholog to lekarz specjalizujący się w leczeniu skóry głowy i włosów. Jeżeli narzekasz na nadmierne włosów lub na takie dolegliwości jak łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy czy łuszczycę. Jeżeli masz niepokojące objawy, koniecznie umów się na wizytę do trychologa.

Czym się zajmuje trycholog? Specjalista od skóry głowy i włosów pomaga w przypadkach, gdy zauważamy takie symptomy jak wypadanie włosów, łupież, łysienie androgenowe, łysienie plackowate, zapalenie skóry głowy, łuszczyca, swędzenie skóry głowy. W takich przypadkach trycholog ma za zadanie przeprowadzić dokładną analizę, aby wyleczyć pacjenta i wskazać mu odpowiedni sposób pielęgnacji włosów. Poznaj szczegóły.

Trycholog  - kiedy warto się do niego zwrócić

Wypadanie włosów to najczęstszy problem, z którym zwracamy się do trychologa. Może być kilka przyczyn tej dolegliwości. Zaliczamy do nich:

  • problemy hormonalne,
  • stres,
  • błędy żywieniowe,
  • predyspozycje genetyczne.

W takich przypadkach trycholog ma obowiązek wykonać dokładne badanie, na które składają się: dokładna analiza stanu skóry głowy, cebulek włosów i schorzeń związanych ze skórą głowy. Trycholog przeprowadza wcześniej wywiad, by poznać predyspozycje genetyczne pacjenta.

Zobacz także: O takich włosach marzą wszystkie dziewczyny! To najpopularniejszy trend tego sezonu

Trycholog - cena za wizytę

Za jedną wizytę u trychologa zapłacimy od 80 do 150 zł w zależności od konkretnego problemu pacjenta. Po pierwszej wizycie, na której trycholog przeprowadza diagnozę i ustala sposób leczenia konieczne będą kolejne wizyty kontrolne co 1,5-3 miesiące w celu oceny efektów leczenia. Jedna wizyta może trwać od 20 do nawet 80 minut.

Zobacz także: Promocja w Rossmannie. Te kultowe kremy kupisz za mniej niż 20 zł!

Wiecie, że da się wyprostować włosy bez używania prostownicy? I to na kilka sposobów. Zobaczcie jak to zrobić!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów