Grupa krwi może zwiększyć ryzyko zakażenia koronawirusem! Szokujące wyniki badań chińskich naukowców

Krew pobrana i włożona do próbówek
Fotografia: Shutterstock

Zaskakujące doniesienia prosto z Chin! Tamtejsi naukowcy obserwowali ponad 2 tysiące zarażonych pacjentów. Okazuje się, że ryzyko zakażenia może mieć związek z naszą grupą krwi.

Koronawirus w Chinach zaczął rozprzestrzeniać się w grudniu. I choć w Europie jest całkiem świeżym zjawiskiem, chińscy naukowcy od dłuższego czasu mogą przeprowadzać badania na podstawie obserwacji osób zarażonych. Ich najnowsze wnioski są zaskakujące! Właśnie na podstawie obserwacji, stwierdzili oni bowiem, że wpływ na to, czy jesteśmy w większej grupie ryzyka zakażenia koronawirusem, może mieć nasza grupa krwi. 

Zobacz także: Ten popularny składnik leków przeciwbólowych może pogarszać przebieg koronawirusa! 

Chińscy naukowcy: grupa krwi może wpływać na zarażenie koronawirusem

Wnioski wysnute przez chińskich uczonych zostały opublikowane na specjalistycznym portalu medRxiv.org.

Wyniki badań opublikowanych przez badaczy z Wuhan i Shenzen, wskazują, że niektóre grupy krwi są bardziej narażone na zakażenie, a inne mniej. Badania zostały przeprowadzone na 2100 pacjentach z tych dwóch miejscowości.

Zakażonych pacjentów z grupą A było znacznie więcej niż innych. Dość pokaźna grupa jednak miała także grupę AB. O wiele mniej pacjentów miało grupę B, a najmniej 0. 

Ludzie z grupą krwi A być może potrzebują szczególnie wzmocnionej ochrony w celu zmniejszenia niebezpieczeństwa infekcji. Pacjenci z grupą krwi A mogą potrzebować też pilniejszej opieki i silniejszej terapii - piszą naukowcy.

To jednak pierwsze tego typu wskazówki, które mogą udowodnić, że grupa krwi ma coś wspólnego z zakażeniem. Jak na razie badania te nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Zobacz także: Niepokojące słowa członka WHO. "Ta pandemia zmieni świat, zachorują wszyscy, wiele osób umrze"

Chcesz poprawić sobie odporność bez konieczności faszerowania się lekami lub suplementami? Zacznij od zdrowego żywienia! Oto przepis na smoothie bowl - czyli prawdziwą bombę witaminową, którą możesz zjeść na śniadanie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów