Znasz ten głos? Wywiad z najbardziej znaną aktorką dubbingową

07.09.2018 15:53
Fotografia: Chillizet
Dagmara Kowalska i Zuzanna Galia

Jej głos ma Marta w Bobie Budowniczym, Ginny w Harrym Potterze i Księciu Półkrwi, a także wiele innych dziewcząt i chłopców z popularnych seriali. Zuzanna Galia gościem Chillizet.

Czytała kiedy jeszcze nie potrafiła czytać i tak trafiła do studia dubbingowego, które dziś jest jej pracą i po trochu domem. Jej twarzy możecie jeszcze nie kojarzyć, ale głos znacie na pewno. Zuzanna Galia dubbinguje od 5 roku życia. Zagrała dziesiątki ról w filmach animowanych i fabularnych, jej głos ma Marta w Bobie Budowniczym, Ginny w Harrym Potterze i Księciu Półkrwi, a także wiele innych dziewcząt i chłopców z popularnych seriali.

Wydaje się, że to prosta praca, tymczasem połączenie wielu czynników w krótkim czasie potrafią opanować tylko najlepsi.

"

W studiu dubbingowym czytamy tekst, którego nie znamy, oglądamy to co dzieje się na ekranie, musimy odczytać intencję danej postaci. Wchodzimy w odpowiednim czasie, na tzw. time code. W studiu spędzamy nawet po kilka godzin. Zawód aktora dubbingowego wymaga jeszcze jednego: dbania o struny głosowe w każdej sytuacji.

"

W rozmowie Dagmary Kowalskiej z Zuzanną Galią posłuchajcie jakie głosy potrafi naśladować jedna z najbardziej utalentowanych aktorek dubbingowych w Polsce.