Znaleźć scenę dla siebie. Rozmowa z Adrianem Wiśniewskim

22.01.2018 13:23
Fotografia: grafia: Chillizet.pl
Adrian Wiśniewski, Dagmara Kowalska

Aktorstwo to niełatwy kawałek chleba. Co roku ponad 80 dyplomowanych aktorów opuszcza wydziały aktorskie szkół teatralnych i rusza na podbój scen, planów filmowych i świata reklamy. Nielicznym się to udaje.  O tym jak odnaleźć siebie w zawodzie aktorskim opowiada Adrian Wiśniewski aktor, pedagog.

Kluczem do osiągnięcia sukcesu, który nie musi być liczony w like’ach na portalach społecznościowych, są talent i nieustająca nauka oraz branie udziału w castingach. Kiedy na castingu padnie pytanie: co potrafisz, odpowiedz umiem wszystko.  – Aktor powinien być wszechstronny,  bo nigdy nie wiadomo kogo przyjdzie nam zagrać i jakie umiejętności przydadzą się podczas kreowania kolejnej roli – opowiada Adrian Wiśniewski

Aktorzy przez całe swoje zawodowe życie uczą się tej profesji i szukają sposobu na siebie. Adrian Wiśniewski znalazł sposób na siebie. Na co dzień  jest częścią Zespołu Accantus, a po godzinach organizuje w Warszawie zajęcia teatralne dla dorosłych, którzy szukają teatru w sobie.

Na zajęciach u Adriana można stworzyć świat zbudowany wyłącznie z gestów i mimiki twarzy. Tak wygląda świat aktora spełnionego.