Zdążyć za mistrzem

Weronika Domoradzka
16.08.2018 16:25
Fotografia:
Zdążyć za mistrzem

Robert Korzeniowski najszybciej chodzący człowiek w Polsce, mistrz świata i mistrz olimpijski podpowiadał jakie sporty miejskie uprawiać bezpiecznie i z pasją także latem.

Przyszedł do studia i usiadł… I dzięki Bogu, bo gdyby ktokolwiek z redakcji miał z nim porozmawiać w chodzie lub w biegu – nic by z tego nie wyszło. Robert Korzeniowski najszybciej chodzący człowiek w Polsce, mistrz świata i mistrz olimpijski podpowiadał jakie sporty miejskie uprawiać bezpiecznie i z pasją także latem.

"Aktywność fizyczną z samego rana należy zaplanować dzień wcześniej. Zmobilizujesz się, wiedząc, że czeka cię jakaś nagroda np.: dobre samopoczucie, uśmiech kogoś bliskiego. Na początku jest trudno, bo do pięciu minut po wyjściu na trening możesz mieć wątpliwości czy dobrze robisz, ale w szóstej minucie jest pełen odlot."

– mówi Robert Korzeniowski.

Kiedy biegać i spacerować podczas upalnego lata?
"Nie rezygnujcie z aktywności fizycznej ze względu na upały. Wykonajcie trening wcześnie rano albo późnym wieczorem. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą wody lub napoju izotonicznego, bo nawadnianie organizmu przy wysokich temperaturach jest podstawą zdrowego treningu. Natomiast wieczorny bieg jest balsamem uspokajającym, zdejmuje z nas stres z całego dnia."
– tym zdaniem Robert Korzeniowski przekonał Dagmarę Kowalską. Wspólny trening jest umówiony, będą zdjęcia i filmy, podzielimy się na Facebooku i Instagramie. Posłuchajcie całej rozmowy Dagmary z Mistrzem Robertem.