ZET Chilli Live session: Coals w Miejscu w Porcie Czerniakowskim!

08.09.2016 13:18
Fotografia: . materiały prasowe
ZET Chilli Live session: Coals w Miejscu w Porcie Czerniakowskim!

Kolejny czwartek i kolejny koncert z cyklu ZET Chilli Live Session. Tym razem 15.09 na scenie barki Miejsce w Porcie Czerniakowskim zagości duet Coals!

Coals to młody duet, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Nazwa zespołu ściśle nawiązuje do znanego z kopalni węgla - Śląska. Wokalistka i autorka tekstów, a także części kompozycji Katarzyna Kowalczyk pochodzi z Gliwic. Kompozytor, klawiszowiec, gitarzysta i producent Łukasz Rozmysłowski natomiast pochodzi z Mysłowic. Kasia i Łukasz poznali się 2 lata temu na egzaminach do Szkoły Filmowej w Katowicach i wtedy postanowili nagrać swój pierwszy utwór "Night Train". Zespół, jak określają krytycy muzyczni tworzy "marzycielski, eteryczny pop czerpiący z elektroniki i elementów folku".

Po zaledwie pół roku istnienia zespół został zaproszony na takie festiwale jak OFF, Open’er, czy Soundrive. Kasia i Łukasz otwierali także pierwszą w Polsce wideosesję dla legendarnej stacji KEXP, w której to również utwór “Weightless” został wybrany “piosenką dnia” w sierpniu 2015 roku. Wśród inspiracji Kasia I Łukasz wymieniają m.in. Warpaint, Soap & Skin, czy Spooky Black. Obecnie zespół pracuje nad debiutancką płytą, którą planuje wydać pod koniec 2016 roku.

Koncert rozpocznie się o 19.00 w klimatycznej przestrzeni barki Miejsce (ul. Zaruskiego, Port Czerniakowski). Na antenie będzie do wygrania będzie 5 ekskluzywnych, podwójnych zaproszeń na to wyjątkowe wydarzenie. Słuchaj uważnie Radia ZET Chilli i wygraj zaproszenie na to unikalne wydarzenie!