ZET Chilli Live Session: The Dumplings w Jackpot na Powiślu

02.11.2016 15:05
Fotografia: grafia: materiały prasowe
The Dumplings w Radiu ZET Chilli

We wtorek 8 listopada 2016 roku odbędzie się kolejny, kameralny koncert z cyklu ZET Chilli Live Session, na którym wystąpi zespół The Dumplings z nowym materiałem.

Duet tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś. Młodzi muzycy pochodzą z Zabrza. Poznali się na jednym z konkursów muzycznych, a połączyły ich skrzypce i Yann Tiersen, którego Justyna miała na tapecie swojego telefonu. Po pracowitych dwóch latach mają na swoim koncie dwie płyty: "No Bad Days" (2014), "Sea you later" (2015) i Fryderyka. Sami piszą teksty, komponują i grają na instrumentach. Rozwijają się nie tylko w Polsce ale i za granicą.

The Dumplings na swoim drugim albumie pokazują swoje dojrzałe oblicze. "Sea You Later" jest płytą zrealizowaną w autorski sposób. W całości jest skomponowana, napisana i wyprodukowana przez zespół. 28 listopada 2016 roku pojawiła się reedycja tego wydawnictwa. Na edycji specjalnej pojawiło się 6 nowych utworów, w tym m.in. promujący ją singiel "Kto zobaczy", "When Love Is Gone" z gościnnym udziałem Marceliny oraz "Coffee and Cigarettes" - kolejny duet Justyny Święs z Tomkiem Makowieckim.

"

Jest to dla nas bardzo ważna płyta, ponieważ od początku do końca wychodzi z nas, znajdują się na niej teksty odnoszące się do ważnych nam filmów książek i momentów z życia, zaczęliśmy również wspólnie komponować muzykę - mówi dziś o drugiej płycie The Dumplings Justyna.

"
"

"Sea You Later" to brzmienia różnych epok. Nie zabrakło smutnych wręcz balladowych utworów jak i mocnego uderzenia basem. Jest to płyta tak różna jak my, ale spaja ją jeden pierwiastek jakim jest głos Justyny - dodaje Kuba Karaś.

"

Duet The Dumplings wystąpi 8 listopada 2016 roku o godzinie 19.00 w klubie 777 Jackpot Warsaw (ul. Rozbrat 44a). Na antenie będzie do wygrania 7 podwójnych zaproszeń na to wydarzenie. Słuchaj uważnie radia od pon-pt między 14.00-17.00 i zgarnij wejściówkę na koncert.