Wystawa 17/15 do zobaczenia w dniach 4.08 – 4.09.2022 w Galerii+ w Rondzie Sztuki

Weronika Domoradzka
04.08.2022 15:36
Fotografia:
 Wystawa 17/15 do zobaczenia w dniach 4.08 – 4.09.2022 w Galerii+ w Rondzie Sztuki

Otwarcie wystawy 17/15 odbędzie się 4.08.2022, o godz. 21:21 w Galerii+ w Rondzie Sztuki, czyli
Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki, Rondo im. Gen. Ziętka 1, Katowice; WOLNO, ul. Kochanowskiego 14; Katowice. Wystawę będzie można zobaczyć także w czasie OFF Festivalu - Dolina Trzech Stawów, Muchowiec, Katowice. Kuratorem wystayw jest Adrian Chorębała, a sponsorem BPSC.

Wystawa w WOLNO i prezentacja na terenie OFF Festivalu będzie dostępna od 5 sierpnia.
Wystawy w Rondzie Sztuki i WOLNO trwają do 4 września 2022.
Organizatorzy: OFF Festival, ASP w Katowicach, Galeria ASP
w Katowicach Rondo Sztuki.

cover,insta_FB_cover (2)

17 twórców wizualnych na 15-lecie OFF Festivalu.
17 autorskich plakatów poświęconych historii, charakterowi i specyfice katowickiego festiwalu.
Wizualne efekty pracy artystek i artystów, którzy przełożą dźwięki na obraz.
Artystki i artyści biorący udział w wystawie: Joanna Ambroz, Beata „Barrakuz” Śliwińska, Marta Gawin, Bogna Otto-Węgrzyn, Patrycja Podkościelny, Bianka Szlachta, Ania Witkowska, Ada Zielińska, Bolesław Chromry, Basia Flores, Mateusz Holak, Wojtek Kucharczyk, Marcin Maciejowski, Macio Moretti, Dawid Ryski, Wilhelm Sasnal, Vasilij Szewczenko.

15 lat (właściwie powinno być 17, stąd liczba uczestników projektu) OFF Festivalu wypada w szczególnym momencie, bo w czasie post(?)pandemicznym i wojennym. Pandemia dała nam niezłą lekcję na temat trwałości naszych wyobrażeń o świecie, wartości wspólnoty, empatii i wzajemnej pomocy. Projekt wystawy „17 na 15” powstał po to, aby pomagać. Plakaty prezentowane na wystawie będą sprzedawane
w limitowanym nakładzie. Całość dochodu zostanie przeznaczona na pomoc Ukrainie.

Autorkami i autorami plakatów są twórcy kojarzeni z OFF-em: Marcin Maciejowski i Wilhelm Sasnal, muzycy-projektanci, którzy na tym festiwalu występowali - Mateusz Holak i Dawid Ryski, a także stali bywalcy tego wydarzenia. Łączy ich wyrazisty autorski styl, ponadprzeciętna wyobraźnia, uznanie branży i miłość do muzyki!

Autorki i autorzy mają za zadanie zrealizować plakat, który będzie obrazował wspomnienie związane z OFF Festivalem albo impresję na temat tego wydarzenia, artystów czy muzyki, która była grana na OFF Festivalu.

Efekt poznamy na wystawie prezentowanej w trzech lokalizacjach, miejscach aktywnie działających na polu sztuki i dizajnu, czyli Galerii+ Ronda Sztuki i restauracji WOLNO oraz na terenie festiwalu.
17 na 15 to projekt-przygoda. Otwarcie na nowe doznania. Pasja tworzenia zamknięta w formacie 100 na 70 cm.
Efekty do zobaczenia już w sierpniu!