Wspaniałe kobiety-didżejki poszerzają program Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023!

Weronika Domoradzka
18.04.2023 13:41
Fotografia:
Wspaniałe kobiety-didżejki poszerzają program Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023!

Podczas 18. edycji festiwalu silny pierwiastek kobiecy zapewnią artystki z Danii, Ukrainy oraz Polski. Wszystkie wystąpią w oficjalnym klubie festiwalowym, jakim ponownie stanie się JAZBAR Muchowiec. Kuratorem tamtejszej sceny jest Avtomat z kolektywu Ciężki Brokat. Karnety do nabycia na stronie

  • Aldona Relax
  • Anna Borsuk
  • Courtesy
  • Pupper DJ
  • Themsel in Distress
  • Karnety 2-dniowe i 3-dniowe w sprzedaży!

!

Skład najnowszego ogłoszenia jest nieprzypadkowy. Tworzą go niezwykłe kobiety, które eksperymentują z różnymi gatunkami muzyki tanecznej. Podobnie jak w ostatnich latach, organizatorzy festiwalu z More Music Agency stawiają na różnorodność i bogactwo brzmień, podkreślając obecność i dokonania pań na światowej scenie muzycznej. W tym roku będą to nieprzeciętne postaci pochodzące z różnych krajów.

Courtesy urodziła się na Grenlandii, ale wychowała w Danii, a jej kariera didżejska nabrała tempa po 2016 roku. Dunka o trudnym do wymówienia imieniu Najaaraq Vestbirk zaczaruje publiczność wybuchowym setem opartym m.in. o takie stylistyki, jak rave, breakbeat i electro. Połamane rytmy serwuje także Anna Borsuk, czylipochodząca z Kijowa i mieszkająca w Warszawie DJ-ka i promotorka młodej generacji, która w setach stara się ukazywać szczególny urok ukraińskiej sceny undergroundowej.

Oprócz gościń z zagranicy usłyszymy także mocną reprezentację krajowej sceny. Aldona Relax to warszawsko-szczecińska drag queen, didżejka i organizatorka imprez, która najlepiej realizuje się miksując zbasowaną muzykę klubową. Pupper DJ to współzałożycielka i była członkini kolektywów Ciężki Brokat, Wixapolonia i Muzyka Nieheteronormatywna. Na pytanie o ulubiony gatunek muzyczny odpowiada - "tak", a w jej setach usłyszycie wszystko, od reggaetonu, przez jersey club i hard house, po juke i hardcore. Ogłoszenie zamyka Themsel In Distress, którastacjonuje w Warszawie oraz współtworzy queerowy kolektyw i serię wydarzeń Ciężki Brokat. To inicjatywa, która od ponad 5 lat zapewnia przestrzeń do grania i performowania osobom LGBT+ i kobietom oraz skupia się na budowaniu bezpieczniejszego klubowego doświadczenia.Kuratorem programu festiwalowej soboty w JAZBAR Muchowiec jest właśnie reprezentant kolektywu Ciężki Brokat - Avtomat.

To nadal nie koniec odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023. Kolejni artyści dołączą już niebawem. W sprzedaży pozostają karnety 2-dniowe w cenie 379 PLN, jak i karnety 3-dniowe w cenie 469 PLN.

Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.

Tauron Nowa Muzyka Katowice

08-11.06.2023

1988 ● Aldona Relax ● Anna Borsuk ● Answer Code Request ● Avtomat ● Baasch ●

Best Boy Electric ● Billy Woods ● Bartek Wąsik ● Błażej Król ● Courtesy●

Clark (live) ● EABS meets Jaubi ● Earth Trax ● Fisz Emade Soundsystem ●

Helena Hauff ● Joep Beving ● Komfortrauschen ● Max Cooper 3D/AV live ●

MMM (Errosmith x Fiedel) ● Oneohtrix Point Never ● Orbital ● Pantha Du Prince ●

Pupper DJ ● Romare ● Röyksopp live ● Skalpel live band ● Sudan Archives ●

Talaboman ● Tangerine Dream ● Themsel in Distress ● Theon Cross ● T’ien Lai ●

William Basinski ● YANN ● Zima Stulecia ●

i wielu, wielu innych… ●

Więcej informacji o festiwalu na oficjalnej stronie internetowej:

Kontakt dla mediów:

Łukasz Kubacki,

, (+48) 606 387 187

Więcej informacji o artystkach:

Anna Borsuk

Pochodząca z Kijowa i mieszkająca w Warszawie DJ-ka i promotorka młodej generacji. Ma szerokie zainteresowania muzyczne, a w swoim graniu stara się ukazywać szczególny urok ukraińskiej sceny undergroundowej. Aktualnie najbardziej inspirują ją takie gatunki jak electro, breaks, acid, ghetto, bass, jungle i rave, ale szpera w poszukiwaniu nowych brzmień również w gatunkach typu rominimal, minimal breaks, groove i house. Członkini kolektywów SOJUZ i MRIJA, występowała w najważniejszych klubach w Polsce. Jest rezydentką klubów K-Bar Powiśle w Warszawie i Transformator we Wrocławiu, wcześniej rezydowała m.in. we wrocławskim Transformatorze i Ulicy Elektryków w Gdańsku. Po jej debiucie w 2021 roku na festiwalu LAS, w 2022 roku zagrała m.in. na festiwalach Instytut, Up To Date i Garbicz. Aktualnie zajmuje się animacją artystycznego kolektywu Dżem i jest dyrektorką artystyczną klubu K-Bar Powiśle. Prowadzi cykle imprez MRIJA, w którym promuje undergroundową muzykę ukraińską i CANDYFLIP, skupiający się na dźwiękach breaks i ghetto.

Aldona Relax

Warszawsko-szczecińska drag queen, didżejka, organizatorka potańcówek. Jedna z założycielek perfo-kolektywu QUEER Explosion i DJ-kolektywu Ciężki Brokat (to już 6 lat!). Lubi muzykę, chłopaków i ogólnie takie takie. Ale najbardziej to lubi grać tłuste bassy.

Courtesy

Didżejka, dziennikarka i wydawczyni płyt. Jak sugeruje jej rzadkie imię, Najaaraq Vestbirk pochodzi z dalekich stron. Urodziła się na Grenlandii, ale dorastała w Danii. Przełomowy był dla niej rok 2016, gdy założyła wytwórnię Ectotherm i nagrała doskonale przyjęte podcasty dla FACT i Crack Magazine. Niedługo później przyszły występy w kultowych klubach na całym świecie – od berlińskiego Berghain, przez paryski Concrete, po występy w Azji, Ameryce Północnej i Oceanii. W 2022 roku wydała debiutancki materiał „Night Journeys”. Courtesy słynie z zamiłowania do mieszania stylistyk, łącząc w setach nieregularne struktury muzyki tanecznej, jedwabiste elektro i breakbeatowy rave.

Pupper DJ

Współzałożycielka i była członkini kolektywów Ciężki Brokat, Wixapolonia i Muzyka Nieheteronormatywna. Na pytanie o ulubiony gatunek muzyczny odpowiada - "tak", a w jej setach usłyszycie wszystko, od reggaetonu, przez jersey club, hard house po juke i hardcore.

W życiu zawodowym spełnia się jako dziennikarka. Prowadzi audycję w Newonce Radio i pisze dla niezależnego portalu monitorującego rząd OKO.press.

Themsel In Distress

Osoba didżejska stacjonująca w Warszawie. Współtworzy queerowy kolektyw i serię wydarzeń Ciężki Brokat. To inicjatywa, która od ponad 5 lat zapewnia przestrzeń do grania i performowania osobom LGBT+ i kobietom oraz skupia się na budowaniu bezpieczniejszego klubowego doświadczenia. Za dnia Themsel In Distress projektuje graficznie, z doskoku performuje queerleskę jako Livbertine. Układając swoje sety, wyznaje zasadę, że podziały gatunkowe to za mało. Dla niej liczą się przestrzeń, detal, emocje, narracja. Uwielbia non-techno eklektyzm, post club, połamane rytmy, akustyczne detale w elektronicznym sosie, leftfield experimental dziwactwa, rozbujane podróże w downtempo i duby.