W tym tygodniu gramy debiutancki album Aquilo "Silhouettes"

31.01.2017 09:38
Fotografia: grafia: materiały prasowe
Okładka Aquilo "Silhouettes"

Brytyjski duet młodych twórców zwiewnej elektroniki - czyli Ben Fletcher oraz Tom Higham, właśnie doczekał się swojego pierwszego, długogrającego albumu "Silhouettes".

Dorastali w małym miasteczku na północnym zachodzie Anglii. Ich muzyczne korzenie wywodzą się z tradycji takich gatunków jak rock, czy metal. Swoje pierwsze kroki w muzycznym świecie stawiali w kapelach grunge'owych. Do momentu założenia projektu Aquilo w 2013 roku.

Pod tą nazwą panowie wydali 5 mini- albumów, a "Silhouettes" to ich pierwsza płyta, która ukazała się pod szyldem Island Records. Zespół po raz pierwszy zwrócił uwagę mediów wydanym w 2013 roku singlem "You There", rok później został on zauważony przez stację BBC1. Kolejnym sukcesem w ich karierze był występ na jednym z najbardziej popularnych festiwali muzycznych na świecie organizowanym co roku w Anglii - Glastonbury Festival.

Ich piosenki są mieszanką zwiewnego indie popu oraz elektroniki. Ben oraz Tom sami komponują swoją muzykę, piszą teksty i udzielają się wokalnie w utworach. Piszą o sobie, o uczuciach i własnych doświadczeniach. Jak sami mówią, robią to z potrzeby serca. W sieci pojawiły się trzy teledyski do piosenek z najnowszego krążka - "Almost Over",  "Silhouettes" oraz "You Won't Know Where You Stand".