Na antenie:

Tydzień płyty w Radiu ZET Chilli "Blond"

29.08.2016 16:12
Fotografia: . materiały prasowe
Tydzień płyty w Radiu ZET Chilli "Blond"

Długo wyczekiwana płyta Franka Oceana "Blond" miała swoją premierę 20.08. To już trzeci krążek w karierze artysty.

Frank długo odwlekał premierę swojego kolejnego albumu. Wszyscy liczyli na "Boys Don't Cry", a niespodziewanie w zamian tego zostaliśmy uraczeni minimalistyczną produkcją jaką jest "Blond".Krążek jest również nieco kontrowrsyjny, ponieważ podzielił słuchaczy na tych, którzy uważają, że jest do płyta genialna i na tych, którzy uważają, że jest wprost przeciwnie.

Na wydawnictwie znajduje się 17 utworów, które razem komponują się w jedną całość. Są to piosenki utrzymane w lekko mrocznym klimacie, których najlepiej słuchać wieczorową porą. Tworzą klimat intymności i dostarczają słuchaczowi wielu emocji, jednak daleko im do mainstreamowych "radio friendly" hitów, które nuci cały świat.

Jeśli chodzi o warstwę muzyczną, na płycie nie brak brzmień gitar, akustycznej jak i elektrycznej, elektryzujących syntezatorów a nawet saksofonu. Całość można określić jako alternatywne R&B, a nawet indie R&B. Oprócz Franka gościnnie, lecz dosyć oszczędnie udzielają się tacy artyści jak Beyonce, James Blake, Kendrick Lamar, czy Andre 300 z legendarnego Outkastu. Płyta w Polsce istnieje tylko w wersji digitalowej, można jej posłuchać również w serwisie iTunes.