Tydzień płyty należy do "Here". Alicia Keys powraca z szóstym albumem

09.11.2016 13:06
Fotografia: grafia: ONS
Alicia Keys

Pianistka, kompozytorka, piosenkarka i zdobywczyni 15 nagród Grammy, zaprezentowała nowy materiał.

Od wydania "Girls On Fire" minęło prawie 2 lata, przez ten czas Alicia Keys zdążyła powiększyć rodzinę i stworzyć materiał na kolejną płytę, na której porusza tematy ważne dla siebie - osobiste, tak jak choćby w utworze "Blended Family (What You Do For Love)". 

"

Inspiracją dla tego utworu była osobista podróż mojej rodziny zmierzająca ku głębszemu zrozumieniu, współczuciu, wsparciu i miłości. Dla mnie, pojęcie rodziny nie ma jednej definicji,  a współczesna rodzina tworzona jest przez różnych, pięknych ludzi,  którzy stawiają miłość na pierwszym miejscu - wspomina artystka.

"

Jeśli chodzi o warstwę muzyczną, artystka konsekwentnie trzyma się jednego stylu - muzyki soul, r&b a nawet hip- hopu nawiązując do swoich afrykańsko- nowojorskich korzeni. Produkcją w większości zajęła się określana przez artystkę jako ILLuminaries, grupa zaufanych muzyków z którą współpracuje od lat. Jej skład tworzy Mark Batson (autor tekstów/producent); Swizz Beats (raper/producer, prywatnie jej mąż) oraz Harold Lilly (współpracujący z nią od wielu lat tekściarz).

"

Tym albumem dotarłam do TUTAJ. Miejsca, gdzie jestem gotowa szczerze spojrzeć na siebie w lustrze, ale także dostrzec rzeczywistość, tego kim się staliśmy  w obecnym świecie. Dobro, brzydotę, cienie, światło. Zdałam sobie sprawę z tego, że abyśmy mogli się rozwijać, zrozumieć i zaakceptować nawzajem, musimy poznać własną złożoność.  Musimy być w stanie o tym rozmawiać i spotkać się w tym miejscu, w jakim się znajdujemy, TUTAJ – dodaje Keys.

"

Tym samym nawiązując do tytułu krążka "Here", co znaczy dosłownie "TUTAJ". Oprócz osobistych tematów Keys porusza również te dotyczące nas wszystkich TUTAJ, na świecie, stwarzając organizację "Weareheremovement", która zajmuje się kwestiami społecznymi - prawami kobiet i dzieci, a także kwestiami związanymi z klimatem, globalnym ociepleniem.